banner28

SAKÜT İSTANBUL ŞEHİR TİYATROLARI TARİHİNDE YER ALDI

Sapanca Kültür ve Tiyatro Topluluğu Taksi Durağı adlı oyunuyla sahne aldığı, İstanbul Şehir Tiyatroları Kerem Yılmazer Sahnesi’nde alkışlandı. İlk sahneden itibaren büyük beğeni alan Taksi Durağı adlı oyunuyla Saküt, bu başarısıyla adını, bir amatör tiyatro olarak İstanbul Şehir Tiyatroları tarihine yazdırmış oldu ve oyun sonunda yetkililerden başarı plaketi aldı.

SAKÜT İSTANBUL ŞEHİR TİYATROLARI TARİHİNDE YER ALDI
banner3

Tam donanımlı bir ekip olarak Cemal Karaağaç’ın yönetiminde 13 Mayıs 2017, saat 20.00’de tiyatro severlerin estetik seyir zevkine hitap eden Saküt’ün kadrosunda oyuncular Murat Sait Sönmez, Emrah Pehlivanoğlu, Ebru Öksüz, Ebru Medet, Hüma Hande Macaroğlu, Selim Bölük, Erdem Çayan, Emre Sunar ve Cemal Karaağaç rol aldılar. Oyunun ışıklama ve müzik çalışmalarını ise Tuğba Karakuş ile Çağrı Turgay Ustaoğlu üstlendiler. Oyunun Sahne Amirliği’ni ise Hasan Fehmi Çorbacıoğlu yaptı.

Sapanca ve Sakarya’daki amatör tiyatro uğraşında çaba gösterenler için yeni bir yol açtıklarını ve tiyatro sanatının çıtasını yükselterek amatör tiyatronun bayrağını İstanbul’ da dalgalandırdıkları için çok büyük bir gurur duyduklarını ifade eden Karaağaç, katkılarından ötürü Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer’e, Sapanca Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne, Sakarya Üniversitesi Turizm Fakültesi’ne ve sanat dostu Hüseyin Adıyaman’a, Saküt adına teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 09:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER