banner28

Rafadan Tayfa Serdivan'da

TRT Çocuk Kanalının sevilen çizgi filmi Rafadan Tayfa ile sağlıklı yaşama yönelik mesajların verildiği “Rafadan Tayfa, Sağlıklı Tayfa” müzikal gösterisi Serdivan AVM’de ilgiyle izlendi.

Rafadan Tayfa Serdivan'da
banner3

Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü tarafından, "Obezite ile mücadele kapsamında, çocuk ve gençlere yönelik sağlıklı beslenme ve hareketli yaşamın teşviki" konularında farkındalığın arttırılması amacıyla, toplumda sağlıklı yaşam bilincinin oluşturulması ve çocukları sağlıklı yaşama özendirme temalı "Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa" müzikal gösterim etkinliği Serdivan AVM de çocuklarla buluştu. 1,5 saat süren etkinlikte Rafadan Tayfa karakterleriyle bir araya gelen çocuklar, sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konusunda bilgiler alarak, anne ve babalarıyla birlikte eğlenceli dakikalar geçirdi.

Müzikal gösteriye yaklaşık 3 bin kişi katılırken, çocuklar gösteriye yoğun ilgi gösterdi. Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa müzikal gösterimi öncesinde Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri İzleme Değerlendirme Denetim ve Sağlığın Geliştirilmesi Birimi, Kanser ve Sağlıklı Beslenme Hareketli Yaşam Birimi ve Serdivan İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanları tarafından Sağlıklı Yaşam Araçlarında açılan stantlarda çocuklara şapka, balon ve broşür dağıtıldı. Çocuklara ve ailelerine ağız ve diş sağlığı, el hijyeni, hareketli yaşam, tuz kullanımı ve obezite konularında bilgiler verildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2018, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER