Çocuklar 'Barış'ı Oynadılar

Adapazarı Tes-İş Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu Dünyaca ünlü tiyatro oyunu Barış’ı sahneledi. AKM’de izleyiciyle buluşan oyuna gösterilen yoğun ilgi ve öğrencilerin performansı görülmeye değerdi.

Çocuklar 'Barış'ı Oynadılar
banner3

60 kişilik gönüllü ekip onlara yol gösteren iki öğretmen 5 ay çalışarak Barış’ı sahnelediler. Tes-İş Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu günlerce süren çalışmalarının karşılığını AKM’yi tıklım tıklım dolduran izleyicilerin alkışlarıyla aldı. Öğretmenler, veliler ve öğrenciler herkesin lafta istediği barışın nasıl geleceğini en ince detaylarıyla tiyatro oyunuyla izlediler.

Barış (Aristophanes) Yücel Erten tarafından Türkçe’ye çevrilmiş ve onlarca kez farklı sahnelerde izleyiciyle buluşmuş bir oyun. 2400 küsur yıl öncesinden kalma, eski mi eski bir komedya. Ama ne yazık ki hâlâ insanı duraksatıp düşündürecek kadar yeni ve taze… Yeryüzündeki savaş ve yıkımlara artık katlanamayan bir köylü, gökler katına çıkıp, Baştanrı’dan hesap sormaya kararlıdır. Beslediği bokböceğinin sırtında gökler katına çıkar, derin bir kuyuya hapsedilmiş olan Barış Tanrıçayı kurtarmak için, tüm insanlığı yardıma çağırır…

Devlet tiyatrolarında usta oyuncularla sahnelenen oyunu amatör ruhla sahneye yansıtan öğrenciler dakikalarca ayakta alkışlandılar. Verdikleri mesajlar, sergiledikleri performanslar izleyicilerden tam not alan Tiyatro Topluluğu, kendilerine destek olanlara teşekkür etmeyi unutmadılar. Okul Müdürü Mustafa Asım Bektaşoğlu, öğretmenler, oyunun sponsorlarına teşekkür eden genç yönetmen Volkan “Tes-İş test çözsün. Tiyatro onların işi değil” diyenlere en güzel cevabı veren tiyatro topluluğunda ki öğrenci arkadaşlarını dakikalarca alkışlattı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2017, 12:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER