Büyükşehir Akademi'de Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor

Yeni dönemde Tarihi Alicanlar Konağı’nda gerçekleştirilecek Büyükşehir Akademi’de kayıtlar başlıyor. İbrahim Aktürk, “15 hafta boyunca 10 farklı branşta alanında uzman isimlerin katılacağı akademide yeni dönem kayıtlarımız 1 Kasım Perşembe günü başlıyor. 7 Kasım Çarşamba gününe kadar devam edecek kayıtlara tüm ilgilileri davetlidir” dedi. Kayıtların kurumsal internet sayfası (www.sakarya.bel.tr) üzerinden yapabileceği de belirtildi.

Büyükşehir Akademi'de Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2010 yılından bu yana düzenlenen Büyükşehir Akademi’de yeni dönem kayıtları başlıyor. Restorasyonu tamamlanan ve yeni dönemde akademi eğitimlerine Tarihi Alicanlar Konağı’nın ev sahipliği yapacağını belirterek sözlerine başlayan Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “Yeni dönemde yine 10 farklı başlık ve entelektüel isimlerin katılımıyla Büyükşehir Akademi’yi gerçekleştireceğiz. 15 hafta sürecek akademi eğitimlerimiz için 1 Kasım Perşembe günü başlayacak. Kayıt yaptırmak isteyenler kurumsal internet sayfamız (www.sakarya.bel.tr) üzerinden yapabilirler. 7 Kasım Çarşamba günü sona erecek Büyükşehir Akademi kayıtlarımıza tüm hemşerilerimiz davetlidir” dedi.

 

15 hafta 10 branş

Aktürk, “Büyükşehir Akademi dokuzuncu yılında 10 farklı ders başlığı ve alanında uzman isimlerle yeni döneme başlıyor. Geçmişten günümüze; edebiyat, tarih, felsefe, kültür, sanat, sosyal ve siyasal bilimler alanlarında zengin içeriğe sahip anlayışla varlığını sürdüren Büyükşehir Akademi, akademik bir zeminde şehrin entelektüel birikimine katkı sunmaya bu yıl da devam edecek. İki ayrı dönem şeklinde olacak akademimizde ilk dönem 12 Kasım Pazartesi günü başlayacak. 29 Aralık Cumartesi günü ise sona erecek. İkinci dönemimiz ise 4 Şubat Pazartesi günü başlayacak ve 30 Mart Cumartesi günü sona erecek. Başvurularda yazılı mülakatlar geçerli olacak. Derse kabul edilenlerin ilanı ise 9 Kasım Cuma günü www.sakarya.bel.tr adresinden yapılacak. Akademiye bu yıl Tarihi Alicanlar Konağı ev sahipliği yapacak” dedi.

 

Zengin branşlar

“Yazı ve Şiir Atölyesi, Mesnevi Okumaları, Sanat ve Medeniyet Atölyesi, Padişahlar ve Dönemleri, İslam Dünyasında Sosyal Hareketler, Kültür Söyleşileri, Film Düşüncesi: Diğer Sanatlar ve Hayatlar, Evliya Çelebi’nin İzinde, Editörlük Okulu, Gazetecilik ve Sosyal Medya Okulu bu yıl akademide yer alan branşlarımızı oluşturuyor. Zengin konu başlıkları ile ilim dolu bir akademi bizleri bekliyor. Tüm ilgilileri bekliyoruz.”

 

Büyükşehir Akademi Katılımcılar ve Dersler şu şekilde;

 

Ders: Yazı ve Şiir Atölyesi

 

Katılımcı: A. Ali Ural

 

Ders: Mesnevi Okumaları

 

Katılımcı: Dr. Öğr. Üyesi Sezai Küçük

 

Ders: Sanat ve Medeniyet Atölyesi

 

Katılımcı: İsmail Erdoğan

 

Ders: Padişahlar ve Dönemleri

 

Katılımcı: Doç. Dr. A. Teyfur Erdoğdu

 

Ders: İslam Dünyasında Sosyal Hareketler

 

Katılımcı: Dr. Öğr. Üyesi Abdullah İnce

 

Ders: Kültür Söyleşileri

 

Katılımcı: Dursun Gürlek

 

Ders: Film Düşüncesi: Diğer Sanatlar ve Hayatlar

 

Katılımcı: Enver Gülşen

 

Ders: Evliya Çelebi’nin İzinde

 

Katılımcı: Prof. Dr. Mehmet Yaşar Ertaş

 

Ders: Editörlük Okulu

 

Katılımcı: Sedat Demir

 

Ders: Gazetecilik ve Sosyal Medya Okulu

 

Katılımcı: Ersin Çelik

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER