Yeni Kabineye Sakaryalı İsim İddiası!

Kabinenin yenileneceği söylentilerinden sonra Sakaryalı ismin bakan olabileceği iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Yeni Kabineye Sakaryalı İsim İddiası!
banner3

31 Mart Yerel Seçimlerinde Ankara başta olmak üzere bazı büyükşehirlerin kaybedilmesi ve İstanbul’daki belirsizlik sonrası kabinede ve parti yönetiminde değişiklikler yapılacağı yönünde söylentiler dillendirilmeye başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’un durumu netleştikten sonra kabinede ve parti yönetiminde değişiklik yapacağı konuşulurken ortaya ilginç bir iddia atıldı. Bu iddia Sakaryalı bir ismin kabinede yer alacağı şeklinde.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen o isim Şaban Dişli. Son olarak geçtiğimiz yıl yapılan genel seçimlerin ardından Hollanda Lahey Büyükelçiliğine atanan Dişli’ye Erdoğan’ın telefon ettiği ve “Türkiye’ye gel” şeklinde talimat verdiği iddia edildi. Şaban Dişli’nin bu durumu yakın çevresiyle paylaştığı ve Türkiye’ye dönmek için hazırlıklara başladığı konuşulanlar arasında.

AK Parti kurucuları arasında yer alan ve Recep Tayyip Erdoğan’a en yakın isimlerden biri olarak bilinen Şaban Dişli, daha önce 22, 23, 24 ve 26. Dönem Sakarya Milletvekilliği yaptı. Dişli, Milletvekilliği görevlerinin yanı sıra iki kez AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı, Genel Başkan Başdanışmanlığı ve Başbakan Başdanışmanlığı görevlerinde de bulundu. Şaban Dişli’nin kabinede yer bulması halinde AK Parti iktidarları döneminde Ayşenur İslam’dan sonra ikinci kez Sakaryalı bir bakan olacak.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER