Sakarya'da Metal Yorgunu Teşkilatlar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden AK Parti Genel Başkanı olmasının ardından yaptığı açıklamalarda teşkilatlarda yeni dönem birçok değişiklik yapılacağını ifade etmesi sonrası gözler AK Parti teşkilatlarına çevrildi.

Sakarya'da Metal Yorgunu Teşkilatlar!
banner3

Erdoğan’ın; "yorulan ve yarıştan kopan arkadaşlarımız olabilir, metal yorgunluğu olabilir, bu arkadaşlarımızın yerine yenilerini getireceğiz" açıklaması kulisleri hareketlendirdi. Bizde Erdoğan’ın bu açıklamalarının ardından kulislerde konuşulanları derleyerek hangi ilçelerin yeni dönemde değişmesinin ifade edildiğini yine kulislerden gelenlere göre derleyeceğimizi dün bildirmiştik.

 

İLK SIRADA AK PARTİ ADAPAZARI İLÇE TEŞKİLATI VAR

Hatırlanacağı üzere İlçe Başkanı Mustafa Ak'ın 17 - 25 Aralık sonrası Paralel Yapı hakkında hiçbir açıklama yapmaması, Şeyh Edebali Caminin yapım işinin ihale edilmesi öncesindeki Dernek yönetimine götürdüğü bir taleple sonrasında ise bu talebin karşılık bulmamasının ardından da Dernek yönetiminden istifası ile kamuoyunu uzun süre meşgul etmişti. Başkan Ak hakkında son günlerde kulislerde konuşulanlar ise yeni dönemde ilçe başkanlığında istenmediği yönünde. Parti içinde ana kademe ile uyumlu çalışmadığından tutunda geçmiş dönemdeki hakkındaki hiçbir iddiaya cevap vermemesi, partiye yenilikçi bir şey katamaması bunda büyük etken olarak gösteriliyor.

[ilgili-haber=33748]

ÖNE ÇIKAN İFADELER!

İlçe Başkanı Ak hakkında ise, "Ankara da bazı isimlerin kendisini desteklediği ifade ederek buradan güç aldığını düşünüyor, sadece kendi yönetiminde olan bir grupla hareket ederek sözde mahalle ziyaretleri yaparak partiye çok şey kattığını düşünüyor. Vizyoner değil. Yenilik ve yenilenme adına bir çaba içerisinde olmadı. Kendi yönetiminde bulunan bazı isimlere karşı amansız mücadele ederken özellikle Paralel Yapılanma ile ilgili tek açıklaması ya da bir yaptırımı olduğu görülmedi. Bu yapı ile adı anılan isimlerle arasına bariz bir çizgi koyamadı" ifadeleri öne çıktı.

 

ŞANSINI DENEYECEK

Öte yandan Başkan Ak hakkında konuşulanlar elbette bunlarla sınırlı değil. Konuşulanların yanı sıra Ak’ın da tüm bunların aksine yeni dönemde İlçe Başkanlığından ziyade İl Başkanlığı, olmazsa yerel seçimlerde Adapazarı Belediye Başkanlığını istediği ya da geçen dönem milletvekili seçimlerinde aday adayı olan eşinin aday olamamasının ardından bu kez de kendi şansını deneyeceği de iddia ediliyor

[ilgili-haber=25431]

[ilgili-haber=22359]

[ilgili-haber=15908]

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2017, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER