METAL YORGUNU TEŞKİLATLAR! AK Partide Teşkilatların Karnesi Çıktı!

16 Nisan referandumun ardından partisine dönen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2017 yılını yenilenme yılı ilan etmişti. Erdoğan buradan hareketler tüm teşkilatların karnesini çıkarttırdı.

METAL YORGUNU TEŞKİLATLAR! AK Partide Teşkilatların Karnesi Çıktı!
banner3

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile tüm teşkilatların karnesi çıkarıldı. 2017 yılında tamamlanacak ile kongreleri için büyük bir veri imkanı sunan bu karnelere göre birçok teşkilatta yenilenmeye gidilecek. Sakarya’da metal yorgunu olarak addedilen ilçeler arasında yer alan teşkilatları gelen kulis bilgilerine göre değerlendirme altına alarak ilk Adapazarı teşkilatına dair konuşulanları yazmıştık.

Sakarya’da değişimi beklenen birçok ilçenin olduğu konuşulurken bunlar arasında 3 Dönemi dolduran Sapanca, Serdivan ve Geyve ilçe başkanları ile ilgili ilk açıklamayı İl Başkanı Fevzi Kılıç yapmıştı. Kılıç ‘Bu arkadaşlarımızın tecrübelerinden faydalanmayı sürdüreceğiz. Kendilerini bir sonraki dönemde il yönetiminde görevlendirmek isterim’ ifadelerini kullandı.

[ilgili-haber=33794]

REFERANDUM PERFORMANSI ÖNEMLİ!

Öte yandan Ankara kaynaklarından edinilen bilgilere göre partideki yenilenme süreci başladı. İl ve ilçe kongrelerinde kendini göstererek olan bu yenilenme de Temmuz ayı başından itibaren kongrelere başlanacak. Yıl sonuna kadar tamamlanması hedeflenen kongrelerde teşkilatların belirlenmesindeki en büyük kriter referandum performansları olacak. Bütün teşkilatlar gözden geçirilecek ve başarılı teşkilatlarla yola devam edilecek. Teşkilat başkanlarının referandumda oyların düşmesine etki edip etmedikleri, kamuoyu yoklamaları da dikkate alınarak değerlendirilecek. 

İL İLE SORUNU OLANIN SIKINTISI BÜYÜK!

Yenilemede referandum performansının yanı sıra uyumlu çalışmaya da bakılacak. İlçeler için il yönetiminin vereceği raporlar büyük önem arz ettiği, değişimlerde bunun büyük etkisi olacağı da gelen bilgiler arasında olurken bir diğer kriter ise Belediye Başkanları ve milletvekillerinin görüşleri.

Biz de MedyaRotaCom olarak bu bilgiler ışığında aralıklarla Sakarya ilçelerini değerlendirmeye devam edeceğiz.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2017, 17:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER