MERAKLA BEKLENİYORDU İŞTE AK PARTİ'NİN LİSTESİ!

24 Haziran seçimleri için geri sayım devam ederken partilerin aday listeleri de hemen hemen netleşti. Önce MHP Ülke genelindeki listesini açıklarken daha sonra ise CHP’nin kimleri aday göstereceği de belli oldu. AK Parti’de ise son güne girilirken herkes 7 kişilik listede kimlerin olacağını merak ediyor.

MERAKLA BEKLENİYORDU İŞTE AK PARTİ'NİN LİSTESİ!
banner3

KULİS - YORUM - ANALİZ!

AK Partinin büyük değişim olması istenen listesinde kimlerin olacağı oldukça merak ediliyor. Edinilen bilgilere göre yarın saat 17:00’ye kadar YSK’ya teslim edilmesi gereken milletvekili aday listelerinde mevcut vekillerden en az 3’ünün yeniden aday gösterilmeyeceği öğrenildi.

Kulislerde 3 dönem kuralı gereği 7 Haziran seçimlerinde aday olamayan, ancak alınan erken seçim kararı sonrası 1 Kasım’da tekrar listeye giren Ayhan Sefer Üstün ve Şaban Dişli’nin Sakarya listesinde yer almayacağı iddia edilirken mevcut vekillerden SKM başkanı Ali İhsan Yavuz’u liste başı olacağı, diğer iki vekilden Prof. İsen ile MKYK üyesi Recep Uncuoğlu’ndan birinin ise ikinci sırayı alabileceği konuşuluyor.

Listede olduğuna dair son günlerde en fazla konuşulan isimlerden biri FİSKOBİRLİK Başkanı başkanı Lütfü Bayraktar.  

Bayraktar’ın listede olacağı iddialar arasında.

7 Haziran seçimlerinde Hendek belediye başkanlığından istifa ederek vekil seçilen, daha sonra ise kenarda bekleyen Ali İnci’nin de bu kez listede olmasının sürpriz olmayacağı belirtiliyor.  

Diğer yandan DOKAP Başkanlığından istifa ederek aday adayı olan Ekrem Yüce’nin de şansının oldukça fazla olduğu biliniyor.

Bir diğer şanslı isim ise Mahmut Tandoğan. Tandoğan da bilinen üzere gerek genel merkez gerekse de Sakarya’da adından sıklıkla söz ettiren isimlerden.

Amerika’daki görevinden ve işlerinden ayrılarak Sakarya’ya gelen Mustafa Tuncer’inde listeyi zorladığı öğrenildi. Tuncer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün İngiltere’ye yaptığı ziyarete katılan isim olarak dikkat çekmişti.

Diğer yandan teşkilatlarda son dönemlere kadar çalışmış isimlerden en az 2’sinin listede olması bekleniyor. Bu isimlerin Sezai Akyol, Ekrem Duran, Osman Çelik ve Mustafa Ak 4’lüsünden ikisi olabileceği ifade ediliyor. 

Öte yandan Kadın aday olarak kimin gösterileceği de en çok merak edilenler arasında. Kadın adaylar arasında oldukça dikkat çeken isimler varken Reis’in kararının daha önce aday olmayan bir isimden yana olabileceği de gelen bilgiler arasında.

Ve tabi ki gençler…

Sakarya listesinde gen adaylardan birinin de yer alabileceği mülakat döneminden bu yana konuşulanlar arasında. Hatta mülakat sonrası gelen bilgilere göre kampanya sürecinin en etkin ve en dikkat çekici isimlerinden olan Muhammet Azap’ın son 21’e kaldığı öğrenilmişti. Listenin 7.sırasında da olsa bir genç adaya yer vermek isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tercihini Azap’tan yana kullanabileceği de dikkat çeken bir ayrıntı olarak kayıtlara geçti.

Herkesin merakla beklediği aday listelerinin açıklanması öncesinde  toplam 14 aday adayının adının geçtiği bir haber analizi okuyucularımıza sunuyoruz. Bakalım gelen bilgiler ışığında derlediğimiz bu haberde adı geçen hangi 7 kişi listede yer alacak.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2018, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER