İsen Sakarya'dan Aday Adayı Oluyor!

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen Sakarya’dan Milletvekili adayı olmak için görevinden istifa edeceği öğrenildi.

İsen Sakarya'dan Aday Adayı Oluyor!
banner3

Haziran Genel seçimleri öncesinde Bürokrat ve Devlet görevlilerinin istifa süresi 10 Şubat’ta doluyor.

AK Parti Sakarya’da 3 dönem kuralı gereği mevcut 3 Milletvekilinin aday olamayacağı düşünüldüğünde birçok ismin sıralamada yer almak için çalışma yaptığı ve adaylık düşündüğü biliniyor.

 

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen’in de 10 Şubat’ta görevinden istifa ederek AK Parti’den Sakarya Milletvekili olmak için istifa edeceği öğrenildi.

2007 yılında Sakarya’dan Aday adayı olan Mustafa İsen Kültür Bakanlığı müsteşarlığı yapmıştı. Son olarak ise Abdullah Gül döneminde Cumhurbaşkanlığı Genel sekreterliğine  getirilen İsen Türkiye tarihinde ilk kez Halk oyları ile Cumhurbaşkanı seçilen  Recep Tayyip Erdoğan döneminde de bu görevini sürdürüyor.

İsen Cumhurbaşkanı Gül döneminden Erdoğan dönemine geçtikten sonra görevinde kala tek bürokrat olması ile de anılıyor.

 

Özellikle Kuzey bölgesinden iki vekilin yeniden aday gösterilmeyecek olması Mustafa İsen’in Sakarya da ki şansını arttıracağı şeklinde yorumlanıyor.

Karasu ve Kocaali bölgelerinde Hasan Ali Çelik ve Söğütlü Ferizli bölgesinde ise Ayhan Sefer Üstün’ün 3 dönem kuralı gereği yeniden aday olamayacak olmaları ve bölgede etkin başka bir siyasi aktör öne çıkmaması bölgede bir boşluk olarak görülüyor.

Siyasi Kulislerde, Bu boşluğun ise Mustafa isen tarafından doldurulmasına kesin gözü ile bakılıyor.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 00:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER