Genel Seçimler Öncesi Son Viraj

7 Haziran Genel seçimler öncesi son viraja gelindi. Bugün saat 17.00'de oluşturulacak 7 kişilik listeler Yüksek Seçim Kurulu (YSK) na teslim edilecek. Sakarya'dan rekor sayıda aday adayı müracatı olan AK Parti'de nefesler tutuldu.

Genel Seçimler Öncesi Son Viraj
banner3

Milletvekilliği Genel Seçimlerinde siyasi partiler milletvekili adaylarını bugün 17.00'a kadar YSK'ya bildirecekler. 

 

AK Parti'de Büyük Heyecan

Teşkilat temayül yoklaması, Genel merkez mülakatı ve son olarak sivil toplum kuruluşlarına aday adaylarını soran AK Parti, tüm bu bilgileri önce alt komisyonda, ardından üst komisyonda değerlendirdi. AK Parti'nin Genel Merkezinde kurulan komisyon Sakarya dosyasını inceledi ve 73 aday adayı ile yapılan mülakatlar sonrası aday sayısını 14'e düşürdü.Düşürülen 14 kişiden bugün 7 kişilik liste YSK'ya bildirilecek. Büyük bir gizlilik içinde hazırlanan listeler bir çok kez basına sızdığı iddialarıyla bazı isimler listelere yerleştirildi ancak son sözü 17.00 da açıklanacak olan liste belirleyecek.Herkes nefeslerini tutup listelerin açıklanmasını bekliyor.

Ön seçim Yaptı
CHP ise Milletvekili adayları listesi ön seçim yapılarak belirlendi. Engin Özkoç'unda yer aldığı ve birçok ismin banko olarak görüldüğü 9 kişilik aday adayları listesinde  1.sırada Engin Özkoç 2. sırada Hüseyin Avni Şahin gösteriliyor. 

Sanal Temayül Gerçekleştirdi
MHP, 7 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimler öncesinde teşkilat içinde temayül yoklaması yaptı. Sanal olarak gerçekleştirdiği yoklamada şifreli oylamaya gidildi. Bu süreç içinde Sakarya MHP Milletvekili adaylığı için tanınmış bir çok isim ön planda tutularak listeye girer gözü ile bakılıyor. Ancak son söz yine açıklanacak olan listede.7 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimleri öncesinde 14 isim MHP'ye aday adayı başvurusu yaptı.

 

Haber: Ebru Çiv

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2015, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER