CHP'DEN ADAYLIĞI GÜNDEMDE OLAN ALİŞAN'IN ZİYARETÇİLERİ ARTTI!

Sakarya esnaf odaları birliği başkanı Hasan Alişan’ın CHP ve İYİ Partinin ortak Büyükşehir Belediye başkan adayı olabileceği iddiaları sonrasında siyasi partililerce kendisine yapılan ziyaretler arttı.

CHP'DEN ADAYLIĞI GÜNDEMDE OLAN ALİŞAN'IN ZİYARETÇİLERİ ARTTI!
banner3

AK Parti'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklamasının ardından gözler muhalefet partilerinin adaylarının kimler olacağına çevrildi. Muhalefetin bir kez daha SESOB Başkanı Hasan Alişan'ın kapısını çalmaya hazırlandığı iddiaları ise kulisleri karıştırdı.

 

CHP ve İyi Parti ittifakının hayata geçmesi durumunda bu iki parti ortak adaylarla seçime girecek. İddialara göre CHP ve İyi Parti'nin önde gelen isimleri Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan'a adaylık teklifi yapmaya hazırlanıyor. 

Kulislerde konuşulanlara göre CHP ve İYİ Partinin ortak adayı olarak SESOB Başkanı Hasan Alişan’ı göstermek istiyor. Yerel medyanın gündeme getirdiği haberlerde Alişan’ın muhalefetin adayı olabileceği ifade edildi. Ardından da İYİ Partili heyetin Alişan’ı ziyareti bu ihtimali kuvvetlendirdiği şeklinde yorumlandı.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıllarda da CHP adaylığı gündeme gelen Alişan’ın adının Büyükşehir Adaylığının gündeme gelmesi sonrasında konuşan CHP İl Başkanı Erdoğan Isır “Alişan’ın adaylığından onur duyarız” demişti.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 18:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER