BİRÇOK İSİM SÜRECİ BEKLİYOR! BAZI BAŞKANLARIN İSTİFASI ALINACAK!

Ekim ayının son günlerinde siyasi kulisler hareketlendi. 5 Kasım’da başlaması beklenen Aday adaylığı başvuru süreci öncesi AK Parti’de hemen herkes kimlerin adaylık konusunda daha şanslı olduğunu konuşuyor.

BİRÇOK İSİM SÜRECİ BEKLİYOR! BAZI BAŞKANLARIN İSTİFASI ALINACAK!
banner3

Sakarya Genelinde birçok aday adayı çıkması beklenen belediyelerde gözler 3 dönem kuralı gereği başkan adaylarının kesin değişmesi beklenen 3 ilçede.

Adapazarı, Erenler ve Taraklı belediye başkanları görevlerinde 3 dönemi tamamlamak üzere olduklarından dolayı parti tüzüğü gereği yeniden aday olamayacaklar.

 

Değişimin beklendiği birçok ilçe daha olduğu konuşulan Sakarya’da Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı konusunda da birçok isim kulislere hareket getiriyor. Mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu uzun süredir çalışmalarını yeniden aday olabilme üzerine kurmuşken diğer isimlerde saha çalışmaları ile süreci renklendiriyorlar. Bilindiği üzere Eski milletvekili Ali İnci uzun süredir adaylık başvurusu yapacağını beyan etmekle birlikte kendi adaylığının önemini gittiği her yerde anlatırken yine Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar dikkat çeken bir açıklama ile görevde iki dönem sonrasının fazla olduğunu, dolayısı ile Serdivan’a yeniden aday adayı olmayacağını söylüyor. Alemdar bu konudaki düşüncelerini, “İki Dönemdir Serdivan’ı başarılı bir şekilde yönetebilmenin gururu ile buradaki görevimden bir üste çıkma istiyorum. Tecrübe bilgi birikimimi eğer Cumhurbaşkanımız uygun görürse ve tabi ki sonrasında aziz milletimizin teveccühü ile Büyükşehir’de göstermek istiyorum.” şeklinde ifade etmişti. Büyükşehir Belediyesi için adı geçen diğer isimlerin ise henüz bir resmi açıklamaları basına yansımadı.

 

BAZI BAŞKANLAR İSTİFA EDECEK!

Öte yandan Ankara’da konuşulanlara göre AK Parti aday belirleme sürecinin sonlarına doğru bazı büyükşehir belediye başkanlarını daha istifa ettirecek.

Yeni dönemde aday yapılmayacak belediye başkanlarının istifasını alacak olan Genel Merkez böylelikle aday açıklamasının ardından sürecin sıfır risk ile yönetilmesini hedefliyor.

Bir diğer konuşulana göre ise ilçe ve diğer il belediyelerinin de de aynı yöntemin izlenerek  aday gösterilemeyecek isimlerin istifasının istenebileceğini, konunun parti kurullarında değerlendirildikten sonra karar verileceği iddia ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER