AK PARTİDE KULİSLER KAYNAMAYA BAŞLADI!

AK Partide bu yıl içerisinde yapılacak olan ilçe kongreleri ile ilgili çalışmalar başlarken kulisler de kaynamaya başladı.

AK PARTİDE KULİSLER KAYNAMAYA BAŞLADI!
banner3

16 Nisan referandumunun ardından yapılan olağanüstü kongre ile AK Parti genel başkanlığına seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin başına geçer geçmez yenilenme ile ilgili mesajlar vermişti.

Teşkilatların yenileneceğini söyleyen Erdoğan’ın bu açıklaması sonrası gözler öncelikle ilçe kongrelerine çevrildi.

Sakarya’da 3 dönem kuralı gereği olağan bir değişimin yaşanacağı üç ilçenin yanı sıra birçok ilçenin daha yönetimlerinin tamamen değişeceği ifade ediliyor.

Bilindiği üzere Serdivan, Geyve ve Sapanca ilçe başkanları grevlerinde 3 dönemi doldurdukları için yeninde aday gösterilmeyecekler. Bu isimler hakkında daha önce açıklama yapan İl başkanı Fevzi Kılıç kendilerine yeni dönemde il yönetiminde olmaları için çağrıda bulunacağını ifade etmişti.

Öte yandan İlçe kongrelerinin ardından yapılacak il kongresinde mevcut il başkanı Fevzi Kılıç’ın yeni dönemdeki adaylığının önünde bir sorun görülmediği de açıkça ifade ediliyor. Hal böyleyken olası bir değişimde ise bazı isimlerin nabız yokladığı ve il başkanı olabilmek için Ankara’dan ışık bekledikleri de duyumlar arasında. Bu alanda birçok isim sessiz sedası çalışmalar başladığı da konuşulanlar arasında.

 

Biz de MedyaRota.com olarak kulislerden gelen bilgileri zaman zaman derleyerek okuyucularımıza sunacağız. Buradan hareketle seri birkaç haber yayınlayarak öncelikle 3 ilçenin dışında değişimi beklenen ilçeler ile ilgili gelen bilgileri ileteceğiz.

Devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2017, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER