AK PARTİ'DE YAPILAN KONGRELER NE OLACAK?

AK Parti’de kongrelerin ertelenmesinin ardından ortaya atılan iddialara göre kongreleri yapılan yerlerin durumu da yeniden gözden geçirilecek.

AK PARTİ'DE YAPILAN KONGRELER NE OLACAK?
banner3

AK Parti 2019 seçimleri öncesi partinin yenilenmesi süreci olarak gördüğü olağan kongrelerine henüz başlamışken alınan ani bir karar ile kongresi tamamlanmayan yerlerde erteleme kararı almıştı.

Genel merkezden yapılan açıklamaya göre alınan bu kararın gerekçesi olarak da güvenlik gerekçe gösterilmişti.

Planlanan takvime göre devam eden kongrelerin bilinmeyen bir tarihe ertelenmesi yerelde tansiyonu bir nebze düşürürken şimdi de kongresi tamamlanan ilçelerde bu kongrelerin iptal edilebileceği ya da görevden almaların olabileceği konuşuluyor.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden partinin başına geçmesinden bu yana özellikle vurguladığı değişimin kongrelere yansımadığını görmesi üzerine ani bir arar ile takvimi açıklanan kongreleri erteleme kararı aldı.

Erdoğan’ın bu kararının ardından bu güne kadar kongrelerin tarihlerinin açıklanmaması yeni iddiaları da gündeme getirdi.

Son gelen kulis bilgilerine göre kongreleri yapılan ilçelerde de çoğunlukla aynı isimlerin başkan seçilmesi ve yönetimlerin de yine aynı isimler veya birbirine yakın isimler olması üzerine buralarda da iptallerin ya da görevden almaların olacağı konuşuluyor.

 

Bilindiği üzere Sakarya’da ilçe kongreleri Pamukova ve Taraklı ile başlamış ve Adapazarı, Karasu, Kaynarca Kocaali ve Söğütlü ile tamamlanmıştı.

Özellikle bir önceki dönemlerinde haklarında birçok konunun konuşulduğu Adapazarı ve Karasu ilçelerinde oluşan yönetimler bir değişikliğe uğramamış ve aynı isimlerle yola devam edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2017, 18:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER