Adaylar Kendilerini Son Akşam Öğrenecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılacağı aday tanıtım töreni öncesi AK Parti'de heyecanlı bekleyiş sürerken edinilen bilgilere göre son günün akşamına kadar hiçbir isim açıklanmayacak.

Adaylar Kendilerini Son Akşam Öğrenecek!
banner3
Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti)'nde heyecanlı bekleyiş sürüyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla önümüzdeki pazar günü gerçekleşecek olan aday tanıtım toplantısı öncesinde kimlerin aday gösterileceğine dair net bir bilgiye halen ulaşılamadı. Önceki seçimlere nazaran listenin sızmaması konusunda işi sıkı tutan AK Parti'de son ana kadar kimseye bilgi verilmeyecek.
 
Son günlerde sosyal medya ve bazı haber sitelerinde yayımlanan aday listelerinin gerçeği yansıtmadığı ifade edilirken Ankara'dan gelen bilgilere göre aday olacak isimlere Cumartesi(yarın) akşamı telefonla bildirilecek. 
 
Her İlçede Aday Çıkacak
Öte yandan sızan listelerin birçoğunda 3 veya 4 ismin Cumhur İttifakı dolayısıyla MHP'ye bırakıldığı ve bazı haber sitelerinde yine ittifak dolayısıyla bazı ilçelerde AK Parti'nin aday çıkarmayacağı konuşuluyordu. MedyaRota'nın Ankara kaynaklı  bilgilerine göre Sakarya ilçelerinde ittifak söz konusu olmayacak. 17 ilçenin tamamını elinde bulunduran AK Parti, 31 Mart yerel seçimlerinde de tüm ilçelerden aday çıkaracak.
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER