2023 Vizyonu Kime Emanet?

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün son günlerde yaptığı çalışmalar tepki çekiyor. İl Müdürlüğünün başlattığı bir akademide seminer vermek üzere davet edilen isim ve İl Müdürlüğünde görevlendirilen bazı isimlerin Gezi Parkı sevgisi tartışmalara yol açtı.

2023 Vizyonu Kime Emanet?
banner3

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, SEFADER ile ortaklaşa başlattığı Eğitim Akademisi programı ile öğrenciler, veliler ve idarecilere seminer verecek. İl Milli Eğitim ile söz konusu dernek arasında yapılan protokole göre seminer verecek ismi derneğin belirlediği öğrenildi. Ancak seminere çağrılan isim tepkilere yol açtı.

Seminer Verecek Kişi Küçükkaya Hayranı

Veliler, öğrenciler ve idarecilere eğitim verecek olan isim Prof. Dr. Turgay Biçer. Bu isme tepkilerin oluşmasında Biçer’in muhalefetin adeta sözcülüğünü yapan Gazeteci İsmail Küçükkaya’ya olan sempatisi olduğu düşünülüyor. Kendine ait sosyal medya hesabında yaptığı bazı paylaşımlar ile Küçükkaya’ya olan sevgisini dile getiren Turgay Biçer’in İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklığında yapılan akademiye davet edilmesi eğitim camiasını karıştırdı.

Geziyi Destekledi, 2023 Vizyonunu Oluşturacak

Tepkilere neden olan bir başka konu ise İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yakın geçmişte yapılan bir görevlendirme. Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görev yapan bir ismin ilin AR-GE bölümünde görevlendirilmesi eğitim çevrelerince hayretle karşılandı. Bu göreve getirilen kişinin gezi parkı eylemlerine ve eylemin sembol isimlerine karşı bir sempatisi olduğu, hatta bunu sosyal medya paylaşımları ile açıkça ilan ettiği iddia edildi.

AR-GE bölümünde görevlendirilen kişinin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından talimatı verilen 2023 Vizyonunun ilimizdeki ayağı ‘2023 Gençlik Aşısı’ projesinin başına getirildiği öğrenildi. 2013 yılında başlayan ve açıkça hükümeti düşürmeyi hedefleyen Gezi Parkı eylemlerini desteklediği iddia edilen ismin böyle bir projenin başına getirilmesi İl Milli Eğitim’i hedef tahtasına koydu. 

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2019, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER