Kudüs Meselesi İslam Aleminin Şerefidir!

Kudüs Meselesi İslam Aleminin Şerefidir!

Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak tanınması iddialarını değerlendiren MBD Genel Başkanı Erdem Ercan, “Tüm neferlerim ile sürecin takipçisiyiz ve üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız.” dedi.

06 Aralık 2017 - 15:02
Reklam

Amerika Birleşik Devletleri(ABD) Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacağı iddialarının ardından Milli Birlik ve Düşünce Derneği(MBD) Genel Başkanı Erdem Ercan yazılı bir açıklama yayımladı. Kudüs meselesinde Erdoğan’ın çıkışını haklı bulduklarını ve desteklediklerini ifade eden Başkan Ercan, “Milli Birlik ve Düşünce Derneği Genel Başkanı olarak  tüm neferlerim ile sürecin takipçisiyiz ve üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız.” İfadelerini kullandı.

MBD Genel Başkanı Erdem Ercan tarafından yapılan yazılı açıklama şu şekilde;

Amerika’nın KUDÜS’ü İsrail’in Başkenti olarak tanıma kararı yönünde ki haberler ile ilgili şunları söylemek istiyoruz ;

Filistin ve Filistin’in özgürlüğü tüm İslam aleminin Şeref Meselesidir. Filistin Müslümanların kanayan  yarası, yüreğimizde ki sızıdır.  Kudüs bütün Müslümanların göz bebeğidir.

Sicili kabarık Terör Devleti İsrail ve  suç ortağı Amerika’nın İslam coğrafyasına karşı bitmek bilmeyen bir planı ile yine karşı karşıyayız.


Her gün zulüm, baskı ve  terör Filistin topraklarında kol gezerken Kudüs’ü İsrail’in başkenti  olarak tanıyacağız açıklaması  Din ve vicdan hürriyetine gerçekleştirilen darbedir, Terörün de  ta kendisidir.
Uluslararası Hukuku işlerine geldiğinde tanıyan, işlerine gelmediğinde yok sayan, insanlık suçu işlemekte meziyet sahibi olan, kadın yaşlı çocuk demeden katletmeyi iyi bilen,  kanla ve  terörle beslenen bu iki devlete tepkisiz kalmak Dilsiz şeytanlık değildir de ya nedir?


Tüm ülkeler üzerinde bağlayıcılığı olan BM kararlarına uymayan, İnsan Haklarını hiçe sayan bu iki devlete karşı sözde Demokratik vicdanları körelmiş Dünya ülkeleri sessiz kalsa da, BM her zaman ki zulme uğrayanın değil zulme gerçekleştirenin tarafında olsa da, Müslümanlar yani bizler  Kutsallarımızın ayaklar altına alınmasına  asla sessiz kalamayız.


Beşiklerinde katliama uğrayan, paramparça olan insanlarımızın Din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın kim olursa olsun acısına ortağız Çünkü bizler Devlet-i aliyye-i osmaniyye’nin torunları Yüce Türk devletinin fertleriyiz.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ‘İslam İşbirliği Teşkilat Liderlerini İstanbul’da toplarız ve Tüm İslam Dünyasını harekete geçiririz’ çıkışını çok yerinde görüyor ve bu çıkışın sonuna kadar destekçisi olduğunu bildiriyoruz ve  Kudüs’ü Terör Ülkesi İsralin Başkenti olarak tanıma kararından vazgeçmezler ise İsrail ile Diplomatik İlişkilerin durdurulmasının atılması gerekilen gerekli bir adım olduğunu savunuyoruz.


Milli Birlik ve Düşünce Derneği Genel Başkanı olarak  tüm neferlerim ile sürecin takipçisiyiz ve üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız.


Kahrolsun İsrail, Yaşasın Filistin’in Bağımsızlığı ve Özgürlüğü !
 

Bu haber 452 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sakaryaspor'dan Açıklama: Türkiye Teröre Karşı Tek Yürektir!
Sakaryaspor'dan Açıklama: Türkiye Teröre Karşı Tek Yürektir!
BAŞKAN SOĞUK: KENDİME GÜVENİYORUM AMA..
BAŞKAN SOĞUK: KENDİME GÜVENİYORUM AMA..