banner28

KOLTUK EŞİTTİR BAŞÖRTÜSÜ

Güzel şehrim SAKARYAM!

Bu şehir ve bu şehrin insanları tarihte değerleri uğruna her zaman mücadele etmiş, destanlar yazmıştır.

Allah o destanları yazanlardan razı olsun.

Şimdi yine bu şehir ve insanları geçtiğimiz günlerde değerlerine hakaret edilmesine müsaade etmeyerek gereken tepkiyi verdi.

Hatırlamayanlara ben hatırlatayım;

Üstün Dökmen adında biri Serdivan ilçemizde Sakarya’nın tüm ilçelerinde çalışan Rehber öğretmenlere İl Milli Eğitim Müdürlüğünün davetlisi olarak gelip seminer verdi. Bu seminerde daha önce ülkemizin değişik yerlerinde katıldığı programlarda yaptığı gibi değerlerimize saldırıda bulunmuş bunu da sosyal medya hesabında bilimsellik adına yaptığını beyan etti.

Durumdan haberdar olan Eğitim Bir Sen Sakarya Şubesi bu memleketin destan yazan atalarının torunları olduğunu ispatlarcasına değerlerimizin ayaklar altına alınmasına müsaade etmemek için basın açıklaması yaptı. Bu basın açıklaması Türkiye’nin gündemine bomba gibi düştü. Tüm ulusal basın köşe yazarları konu ilgili yazılar kaleme alarak başörtüsüne yapılan bu çirkin saldırıyı kınamış ve değerlerimize sahip çıktı.

Ancak Sakarya’da bazı basın organlarında konu, mecrasından çıkarılarak belki de yanlış bilgilendirmeden kaynaklı, İl Milli Eğitim Müdürünün koltuğundan edilmesi için bir oyun oynandığı,  bir operasyona kurban edilmeye çalışıldığı gibi bir polemikle gündeme getirildi. Ne yazık ki bu yayın organlarında başörtüsüne yapılan saldırıya karşı hiçbir açıklama yapılmadı. Enteresan olan bu açıklama İl Milli Eğitim Müdürlüğünden de yapılmadı.

Başörtüsü koltuğa kurban edildi…

Bence bu bir akıl tutulması…

Sakarya gibi müstesna bir şehirde sonuç itibariyle başörtülü Rehber öğretmenlere Üstün Dökmen tarafından hakaret edilirken susan, tepki göstermeyen, sadece izlemekle yetinen yetkililerle ve 'ben ikinci gün duydum'  deyip de o andan itibaren dahi açıklama yapamayanların hiçbir suçu yok, bu konuya tepki gösterenlerin mi suçu var?  

Eğitim Bir Sen Sakarya Şubesi ve Genel Başkanı’nın basın açıklaması ile gösterdiği tepki ve değerlerine gösterdiği samimiyet , bu vahim olayı Sakarya’nın da ülkemizin de gündemine taşıdı. 

Teşekkürler Eğitim Bir Sen…

Başka şehirlerde de bu denli vahim sözler sarf eden Üstün Dökmen’in neden bu seminere İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından davet edildiğini sormayacağım, hatta sorumlular ile ilgili herhangi bir işlem yapılıp yapılmadığını da sormayacağım.

Sadece şunu sormak istiyorum?

Neden İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Üstün Dökmen’in söylediği vahim sözlerle ilgili bir kınama açıklaması yapılmadı?

Neden “hangi gün öğrenildiyse öğrenilsin ” basına yansımadan önce açıklama yapılmadı?

Milli Eğitim Müdürlüğü bu konuyla ilgili kamuoyunu bilgilendirmelidir…

Son söz;

Kimsenin birilerinin koltuğuyla derdi olmadığını, ancak koltukların değerlerimizin önüne geçmemesinin gerektiğini düşünüyorum.

Daha önemlisi eğitim camiası bir daha 28 Şubat kalıntısı, zihin yoksunu ve değerlerimize hakaret eden insanların seminerlere veya başka çalışmalara çağırılmamasını istiyor…

İlgililere duyurulur.

YORUM EKLE