Saçlarımızın Gürleşmesine Yardımcı Olacak Besinler

Tüm kadınlar saçlarına çok önem verirler hatta saatlerce bakımlar yapar, uzun uzun tararlar. Reklamlarda gördüğünüz mükemmel saçlara sahip olmanız o kadar da zor değil. İşte gür saçlara kavuşmanız için tüketmeniz gereken mucizevi besinler…

Saçlarımızın Gürleşmesine Yardımcı Olacak Besinler
banner3

Kadınlar için saçlarının görünümü önemlidir, her kadın ışıl ışıl, gür ve sağlıklı saçları olsun ister. İşte sağlıklı ve gür saçlarınızın olması yediğiniz besinlere bağlı! Biz de bu besinleri sizin için araştırdık, işte gür saçlar için hangi besinleri tüketmeliyiz sorusunun cevabı haberimizde sizlerle…

Her Öğünün Yanında Yoğurt

Yoğurt

İçerisinde B5 vitamini barındıran yoğurt hem bir antioksidan hem de barındırdığı Omega 3 sayesinde saçların gür ve parlak görülmesi için birebirdir. Hem çok sağlıklı hem de biz Türkler tarafından sık sık tüketilen bir besin olduğundan, yeme alışkanlıklarınız arasına yoğurdu eklemek sizin için zor olmayacaktır. Özellikle öğünlerimizin yanı sıra yiyebileceğimiz yoğurt gür saçlarımızın olmasına yardımcı olacak. Bol bol yoğurt tüketin sağlığınıza da gür saçlarınıza da çabucak kavuşun!

En Az Haftada Bir Kez Somon

Somon

Balık başlı başına vücut için yararlı bir besindir ancak somon balığı, çok zengin vitaminlere sahip özellikle Omega3 yağ asitlerinden dolayı saçları daha parlak ve canlı gösterir. Balıklar arasında kaliteli ve lezzetli olması ile bilinen somon balığını haftada 1 kere bile olsa tüketmek, hem sağlığımız hem de saçlarımız için fazlasıyla yararlı olacaktır.

Akşamları Bol Bol Mandalina

Mandalina

Turunçgillerden biri olan mandalina, içerisinde bulundurduğu C ve B vitamini bakımından zengin bir meyvedir. Bu vitaminler saçlar için çok yararlıdır ve saçın hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlar. Kış aylarına girdiğimiz bu günlerde bol bol mandalina yiyebilir, saçlarımızın sağlıklı bir şekilde çoğalmasını sağlarken vücudumuza da vitamin eklemiş oluruz!

Günde Bir Öğün: Yulaf

Yulaf

İçerisinde barındırdığı lif, demir, Omega3 ve çinko ile zengin bir besin olmasından dolayı saçlarımız için de oldukça yararlı ve hızlı uzamayı, kalınlaşmayı sağlayan bir besindir. Her öğünde farklı şekillerde tüketebileceğimiz yulafı ister çiğ isterseniz de sütte pişirerek tüketebilirsiniz.

İşte yukarıda bahsettiğimiz bu sağlıklı ve doyurucu besinleri afiyetle yiyerek harika saçlara sahip olmanız mümkün. Bunun yanında saçlarınıza düzenli bakımlar yaparak, onları kötü enerjilerden koruyabilir, düzleştirici-maşa gibi yüksek ısı içeren saç şekillendiricilerden uzak durarak; saçlarınızın sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2020, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER