Mucizevi Yöntemler ile Erkeklerde Saç Dökülmesine Son

Özellikle erkekleri ilgilendiren bu haberimizde, ilerleyen yaşlarda yaşanan saç dökülme problemine çözüm üretiyoruz. Özellikle orta yaşa gelmiş erkeklerin muzdarip olduğu kelleşme problemini önlüyoruz. Kimi zaman genetik kimi zaman ise strese dayalı olarak yaşanan saç kayıplarının nasıl önüne geçilir? Büyük paralar harcamadan, saç ektirme gibi acılı yöntemlere gerek kalmadan saç kaybını engelleyebilirsiniz. İşte sizler için derlediğimiz haberimiz…

Mucizevi Yöntemler ile Erkeklerde Saç Dökülmesine Son
banner3

1-Beslenme ile

Saç kaybını önlemek için günlük öğünlerinizde yediğiniz her şeye dikkat etmelisiniz. Tabağınıza koyduğunuz her besin protein, çinko, demir, A vitamini, D Vitamini, Ginseng açısından zengin olmalıdır. Eğer saç kaybını engellemek istiyorsanız önce beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerek!

2-Fön Makinesi Kullanmayın

Yüksek ısı saç tellerine zarar vererek onların kopmasına neden olur. Saçlarınızın kendiliğinden kuruması, fön makinesi kullanmaktan çok daha sağlıklı bir yöntem olacaktır. Özellikle erkeklerin düzleştirici, maşa gibi ürünler kullanması kadınlara oranla çok daha az olduğu için fön makinesi konusunda dikkat etmeleri yeterli olacaktır.

3-Bebek Şampuanının İçine Doğum Kontrol Hapı

Bilinen en etkili yöntemlerden biri de doğal bebek şampuanlarının içerisine doğum kontrol hapını ezip karıştırarak kullanmaktır. Saça temas eden bu karışım hem saçlarınızın güçlenmesine hem de kelleşen bölgelerde tüylenme olmasını sağlar. Hem doğal hem de uygun fiyatlı olan bu yöntemi tercih ederek; acılı ağrılı ve pahalı yöntemleri sollayabilirsiniz.

4-Doğal Yağlar ile Bakım

Saçlarınızın dökülmesini önlemek için yalnızca şampuan kullanımı yeterli olmaz. En az haftada bir gün organik yağlar kullanarak saçlarınıza maske, bakım yapmalısınız. Bu yağlar; Hindistan cevizi, badem, at kestanesi, keten tohumu yağı olabilir. Geceden saçlarınıza sürdüğünüz bu yağları sabah duş alarak arındırabilir ve bu bakım rutinini devamlı şekilde tekrar ederek, olumlu sonuçlara ulaşabilirsiniz.

5-Saçları İki Günde Bir Yıkamak

Saçları bu kadar çok yıkamaktan bahsetmişken, onları ne sıklıkla yıkayacağınızı da konuşalım. Her gün saçları yıkamak onları yıpratarak çabuk yağlanmalarına sebep olabilir. Saçlarınızı iki günde bir yıkayarak sağlıklı bir rutin oluşturabilirsiniz.

İşte MedyaRota Ekibi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Mucizevi Yöntemler ile Erkeklerde Saç Dökülmesine Son başlıklı yazımızın sonuna geldik. Keyifli günler dileriz.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 18:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER