Mucizelere İnanın 10 Yaş Gençleştiren Doğal Kürler

Sizler için hazırladığımız içeriğimizde doğal kürler ile gençleşmenizi sağlıyoruz. Bu kürleri uygulayarak alacağınız verime siz bile inanamayacaksınız! Keyifli Okumalar.

Mucizelere İnanın 10 Yaş Gençleştiren Doğal Kürler
banner3

Gelişen dünyanın olumsuz etkilerinden; hava kirliliği, güneşten gelen zararlı ışınlar, bilgisayar ışınları, kimyasal maddeler cildimizi olumsuz etkiler. Özellikle 25’li 30’lu yaşlardan sonra yavaş yavaş oluşmaya başlayan yüz çizgileri; 45 yaş üstünde yerini kırışıklıklara bırakır. İşte biz de MedyaRota Ekibi olarak sizler için doğal kürler hazırlayarak 10 yaş gençleşmenizi sağlamak istedik!

1-Yumurtalı Maske

Yumurtalı Maske

Yumurta akı, yulaf ve limon ile hazırlayacağınız bu pratik maske; cildi sıkılaştırmak ve gençleştirmek oldukça etkilidir. Tarife göre, 1 yumurta akı, 2 yemek kaşığı yulaf, 2 yemek kaşığı limon suyunu karıştırarak iyice kıvam almasını sağlamalı ardından bu karışımı yüzünüzü sürün ve yarım saat kadar bekletin. Soğuk veya ılık tercih edebileceğiniz su ile yüzünüzü yıkayıp haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

2-Karbonatlı Kür

Karbonatlı Kür

Antibakteriyel özelliklere sahip olan karbonat, cildimiz için fazlasıyla önemlidir. Maskelerimizde bol bol kullanabileceğimiz bu maddeyi, 2 çorba kaşığı maden suyu ile karıştırarak macun kıvamına getirelim. Ardından ince bir tabaka şeklinde; gözeneklerimizin bol olduğu kısımlara sürerek 30 dakika kadar bekleyelim. En etkili sonuç için haftada 2 kez uygulayın.

3-Argan Yağı Maskesi

Argan Yağı Maskesi

Argan yağı, bilinen yağlar arasında vitamin açısından en zengin olanlardan biridir. Özellikle E Vitamini ihtiyacı açısından kullanılması önerilen Argan Yağını, elimizde hafifçe ısıtarak yüzümüze uygulayabilir, hem cildimizin nem dengesini ayarlayabilir hem de yeni hücre oluşumunu sağlayabiliriz. Bu maske yoğun bir bakım içerdiğinden haftada 1 kez uygulamanız yeterli olacaktır.

4-Salatalık Maskesi

Salatalık Maskesi

Salatalığın her hali cilt için çok değerli. Hem salatalık yemek, hem gözlere salatalık dilimleri koymak, çöpe atılan salatalık kabuklarını değerlendirerek yüzümüzde bekletmek gibi tüm yöntemler cildimiz için yararlıdır. Bu maske tarifinde ise cildimiz için bir diğer önemli asidik besin olan limonu da kullanıyoruz. Salatalıkları dilimleyerek üzerine limon suyu sıkalım. Bu karışımı parçalayıcıda jel kıvamına getirelim. Maskemizi yüzümüzde 15 dakika kadar bekleterek ardından soğuk su ile durulayalım. Haftada 3 kez uygulayabileceğiniz bu tarif ile gençleşecek, parıl parıl parlayacaksınız.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2020, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER