banner28

KİMSESİZ SAKARYAM

Kıymetli Okurlarım;

Yine Milli Eğitim Müdürlüğü yine SAKARYA!...

Hata hata üstüne yapılıyor…

Bir bakıyorsun Sakaryalı bir öğrenci veya okul Türkiye Genelinde başarılı sonuçlar elde ediyor seviniyoruz, çok geçmeden Milli Eğitim Müdürlüğü bir hata yapıyor bütün şevkimiz kaçıyor ve KARAMSARLIĞA kapılıyoruz.

Neler olduğunu hepimiz anlamaya çalışıyoruz!...

Fiyaskoların ardı arkası kesilmiyor. Benim hatırladığım birkaç kötü olayla manşetlere taşındık ulusal medyada. Kimsede bir açıklama yapmıyor ya da yapamıyor.

Vatandaşın güveni ve umudu her geçen gün biraz daha yok oluyor. Geleceğimizi inşa edecek olan çocuklarımızın eğitiminden sorumlu olan Milli Eğitim bu kadar hatalar yapması Türkiye gündemine böyle oturması bizleri de derinden düşündürmeye başladı.

Hepsini burada sayamayacağım bir sürü yanlış yapılan iş ve işlemin bir bölümünü hatırlatmak isterim.

Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ÜÇ İlçe ve BEŞ okula bölüştürülmesi bunlardan biriydi. Hatta okula ait bir bölüm yirmi beş kilometre uzağa gönderilmişti. Velilerin bütün çabalarına rağmen hiçbir mesafe kaydedilememişti.

Bir diğeri adrese dayalı sisteme geçilmesine rağmen meslek liselerinde aynı atölyelerin tek okulda birleştirilmesi fikriydi. Allah’tan Bakanlık müdahale etti de bu sebeple Ulusal medyanın manşetlerine çıkmadık.

Yine Üstün Dökmen’in Başörtülü Rehber Öğretmenlere hakaretiyle ülkenin gündemine düştük. İl Milli Eğitim bu konuda da bence sınıfta kaldı ve konuyla ilgili hiçbir kınama mesajı yayınlamadığı gibi koltuk derdine düşülerek savunmaya geçildi…

Daha iki veya üç hafta önce İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan üst düzey bir görevlendirmeyle ilgili ulusal medyaya düştük. Çok ciddi iddialar da bulunuldu. Ama yine İl Milli Eğitimden bir açıklama gelmedi ya da gelemedi…

Şimdi de Serdivan Bahçelievler Gazi İlkokulunda açılması planlanan Suriyeli öğrencilere uyum sınıfı ile ilgili oluşan veli tepkisiyle, manşetlere düştü Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü!...

Bilindiği üzere Bahçelievler Gazi İlkokulu adından da anlaşılacağı üzere ilkokul, velilerin tepkisi altı tane ortaokul uyum sınıfının bu okulumuzda açılmak istenmesine. Duyduğum kadarıyla durumun düzeltilmesi için İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Fazilet Durmuş’a okulun velileri gitmişler ve bu konuya çözüm üretmesini istemişler. Bu uyum sınıflarının açılması planlanan okulların tadilatta olması nedeniyle adı geçen okulumuzda açılmasının mecbur olduğunu ifade ettiği iddia edildi.

Olay ulusal medyada gündeme geldikten sonrada ayrı zamanlarda teneffüse çıkacaklarını ifade etmişti. Ancak veliler baştan savılmaya çalışıldıklarını anlamış olacaklar ki olayın üzerine giderek okulda bir toplantı talep etmişler.

Olayın patladığı yerde tam burası işte…

İl Milli Eğitim adına toplantıya katılan Şube Müdürü Yakup Çakmak kamera görüntüleri eşliğinde açıklama yapmaya geldiği okulda tepkiler üzerine uyum sınıflarını açmayacaklarını ifade etti. Yani geri adım attı.

Ama yine de Ulusal Medyaya düşmekten kurtulamadı…

Koca ilçe müdürü ve şube müdürünün gözlerinin önünde çekim yapılıyor. Bu nedir diye bile sormuyor?

Tuhaf değil mi?

Doğrusu burası beni hiç ilgilendirmiyor…

Asıl sormak istediğim…

BU PLANLAMALARI KİM VE NASIL YAPIYOR????

Şimdi başlarlar yine biz değil ilçe yaptı, yok il yaptı, yok bakkal yaptı, yok manav yaptı!....

Kim planlarsa planlasın projenin sahibi Milli Eğitim Bakanlığı dolayısıyla her şeyde olduğu gibi sorumluluk İl Milli Eğitim Müdürlüğündedir…

Kontrol etmesi gereken makam orasıdır…

Zaten velilerin tepkisi yukarıda yazdığım gibi kendilerine ulaşmışken önlem almamaları, Türkiye gündemine oturmamıza ve rezil olmamıza neden olmuştur.

Acaba birileri bu projeyi sabote mi etmeye çalışıyor diye aklıma gelmiyor da değil?...

Bir de işin şu boyutu var ki o daha acı…

Şehrin Valisi ve Siyaseti bu olaylar karşısında ne yaptılar veya umursuyorlar mı?

Şehrin sürekli olumsuzluklarla Türkiye’nin gündemine oturmasını nasıl karşılıyorlar?...

Yoksa reklamın iyisi ya da kötüsü olmaz mı diyorlar?

KİMSESİZ SAKARYAMA sahip çıkacaklar mı?

Tüm Sakarya merak içinde bekliyor. Acele etmenizi tavsiye ederim. Yoksa “vay ben duymadım vay ben görmedim” demek sizi kurtarmaz.

Bir fıkra ile bitirmek istiyorum…

Temel etrafındakilere hasta olduğunu söylemiş, ama kimse oralı olmamış bir gün Temel ölmüş mezar taşına, “hastayım dedim inanmadınız aha da öldüm ne olacak şimdi.” Yazdırmış.

Selamlar…

YORUM EKLE
YORUMLAR
tarafsız
tarafsız - 2 ay Önce

Sayın yazar, Yazlık kavşağından Yenikent YOLUNA yani S.Zaim bulvarına girince 100 m. ilerde solda bir derneğimize YEŞİL ALAN-KAMU ALANI ÜZERİNDE lüks bir bina b.şehir tarafından yapıldı. İKİ DÖNÜMDEN FAZLA YEŞİL ALANDA-kamu alanı da tel örgü ile çevrilip, mazı ile çevrelenip bu binaya-derneğe terk edildi. Bu yasa hangi yasadır? Belediye bir derneğe yeşil alan üzerinde bina yapabilir mi? Birkaç dönüm yeşil alanı, kamu alanını bu derneğe verebilir mi? Bir derneğe verdiği zaman, diğer tüm derneklere de hak doğmaz mı? Bütün bunlar yasalmıdır? Bunu basın olarak araştırınız, ilgilileri uyarınız, göreve davet ediniz lütfen.Yetkililer, vilayet makamı nerede?