Kaynarca'dan Yükselen Sanat Güneşi ''K A B E T''

 Biliyorum şimdi hepiniz bu K A B E T’te ne diyeceksiniz. İlk başta et ticareti yapan bir firma zannedeceksiniz. Google’a Kabet yazın ilk başlarda bir hazır beton şirketi çıkıyor.

Ama tiyatroya biraz ilgi duyan yerel medyayı biraz takip eden biri Kabet’in ne olduğunu hemen anlayacaktır.

    ‘’K A B E T’’ Kaynarca Belediye Tiyatrosu. Evet güzel ve şirin ilçemiz Kaynarca’da yaklaşık iki yıl önce bu işe gönül vermiş iki kişi Suzan Tufan ve Hatice Kara hanımefendilerin önderliğinde kurulan Kabet, Belediye Başkanı Zeynur Özel’in de büyük desteğini alarak iki yıl içinde önemli başarılara imza atmayı başardı.

‘’Hepgül Aysel’’ ve Aşk olsun artislere isimli oyunlarıyla şimdiye kadar Kaynarca başta olmak üzere Sapanca, Geyve, Erenler, Adapazarı Orhan Gazi Kültür Merkezinde sahne alan ekip bununla yetinmeyip Zonguldak –Alaplı ve hatta geçen ay da İstanbul Büyükçekmece de sahne aldı.

Kabet 23 Nisan da da çocukların sahne aldığı oyunlarıyla büyük beğeni toplamıştı. 

Kabet Aralık ayında ki Kaynarca ve Adapazarı’nda ki gösterilerinden sonra Şubat’ta İzmir, Mart’ta Eskişehir, Nisan’da Bursa ve İstanbul’da tiyatro sevenlerin karşısına çıkacak.

    Kaynarca gibi küçük ve şirin ilçemizden böyle bir sanat eserinin çıkması gerçekten de gurur verici. Ben buradan bu işe gönül vermiş başta Suzan Tufan, Hatice Kara ve Kabet’indiğer tüm oyuncularını canı gönülden kutluyorum. Bu gönüllü ekibe her konuda destekleri esirgemeyen Kaynarca Belediye Başkanımız Zeynur Özel’e de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. 

Ben inanıyorum ki K A B E T her geçen gün daha da büyük başarılara imza atacak ve Kaynarca’nın ismini bu güzel etkinlikle tüm Türkiye’ye duyuracaktır.

Bu güzel insanlara ve bu güzel ekibe Teksöz söylenir.

‘’Hepgül K A B E T…

 

 

ESKİ STAD VE AÇIK TRİBÜN

Eski Stad arazisi Millet Bahçesi olacak.

Stadın tribünleri yıkıldı.Ancak açık tribün henüz yıkılmadı.Benim bir önerim var;
;Bu tribün yıkılmasın, hem eski stadtan bir hatıra olarak kalsın hem de Millet Bahçesinde yapılacak olan tiyatro ve konser gibi durumlarda kullanılır. Buradan Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu'na ve diğer yetkililere sesleniyorum. Gelin bu açık tribünü yıkmayalım.Tribünün altını Sakaryasporumuz başarılarının sergilendiği bir müze üst tarafını da tiyatro ve konser gibi etkinliklerde kullanılmak üzere restore edelim.
Unutmayalım ki; Güzel Anılar yaşatıldıkça daha çok değer kazanır.

YORUM EKLE