Kaymakamdan Başkana Ziyaret…
Reklam

Kaymakamdan Başkana Ziyaret…

Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı, Başkanı makamında ziyaret etti…

13 Mart 2018 - 13:54
Reklam

 Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı 12 Mart 2018 Pazartesi günü, Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu'yu makamında ziyaret etti.

Başkan Karakullukçu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek;"Sayın Kaymakamımız Adem Yazıcı'nın ziyareti, bizi ziyadesiyle memnun etti. Kendisine, çalışmalarımız, yapımı devam eden projelerimiz ve yatırım planlarımız hakkında bilgi verdim. Bilindiği üzere, yaptığımız imar çalışmaları sonucu, ilçemizde hızlı bir yapılaşma söz konusu. Biz de Kaymakamlık ve Belediye olarak, hızlı nüfus artışına karşı su, elektrik, kanalizasyon, doğalgaz, telefon ve internet alt yapılarının yenilenmesi, şebeke olmayan yerlerde şebekelerin yapılması işleri ile ilgili SAKARYA Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ), Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Adapazarı Gaz Dağıtım A.Ş. (AGDAŞ) ve Türk Telekom nezdindeki girişimlerimizi sürdürüyoruz. İlgili kurumlar yatırım programları dahilinde ilçemizdeki çalışmalarını hızlandırdı. Tabi alt yapı çalışması olduğu için mevcut cadde ve sokaklarımız bozuluyor. Fen İşleri Müdürlüğümüz, vatandaşlarımızı mağdur etmemek için bozulan yerleri geçici yama yaparak düzeltiyor. İlçemizdeki alt yapı çalışmaları tamamlandığında, cadde ve sokaklarımızdaki sıcak asfalt ve parke kaplama çalışmalarımızı hızla tamamlayacağız.

            Bunun  yanında, Yüksek Hızlı Tren Projesi kapsamında yapılan Gar binamızın büyük bir kısmı vatandaşlarımızın hizmetine açıldı.  Müftülük kompleksinin  projesi tamam. İnşallah kısa bir süre içerisinde inşaat başlayacak. Arifiye Park projemiz hızla ilerliyor, yine Sakarya Nehrinin diğer kıyısında bulunan mahallelerimizle olan ulaşımı çok rahatlatacak olan, Karaaptiler Mahallesinde  yapılan köprü inşaatımız devam ediyor. SEDAŞ Müdürümüz ile, mevcut elektrik şebekelerinin kapasitelerinin artırılması konusunda da görüşmelerimiz oldu. Bu konuda çalışmalar başlatıldı. Türk Telekom ile telefon ve internet alt yapılarının kapasite artırımı ve fiber kablo çekilmesi konusunda mutabakat sağladık. Onlarda 2018 yılı içerisinde, yatırım programları dahilinde çalışmalarını başlatacaklar. İlçe devlet hastanemiz konumundaki Toyotasa hastanesinin inşaatı başladı. O da, bir yıl içinde artan kapasitesi ve modern yüzüyle, Arifiye'lilerin hizmetine girecek. Yine, Atatürk Caddesinin trafik yükünün azaltılması için Tank Palet Fabrikasının yanından Şehirler arası otogara kadar uzanan ikinci caddemizin yapım çalışmaları hızla devam ediyor. Arifiye'de 100 Bin Nüfusa göre, yatırım programlarımızı ve alt yapı hazırlıklarımızı yapıyoruz.

            Tabi, külfetsiz hizmet olmuyor. Gerek alt yapı çalışmaları konusunda, gerek toplu konut ve site inşaatları nedeniyle bozulan yollar yüzünden vatandaşlarımız biraz sıkıntı çekiyor. Bu bakımdan gösterdikleri sabır ve anlayış için de kendilerine çok çok teşekkür ediyorum. Yapılan tüm çalışmaların vatandaşımızın yaşam kalitesinin artırılması ve daha modern bir Arifiye için olduğunu bilmelerini isterim." dedi.  

Reklam
Bu haber 1062 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Arifiyeli degil.
  9 ay önce
  1.5 yıldır kasırga sokaktaki sıkısık mahalle arasındaki yolun yetersizliginden yakınıyoruz önceki fen işlerinden sorumlu başkan yardımcısı birsene oyaladı binaların arkasındaki alternatif yolun açılmasıyla ilgili şimdiki başkan yardımcısıylada görüştük enkısa zamanda açacaklarını söylediler halen bir hareket yok.mantık hallederiz ondan öteye geçilmiyor şimdi başkana ve yardımcısına soruyorum bu sokakta araçlar park ettiklerinde araçlar geçemiyor bir yangın deprem veyahutta hastalık meydana gelse nasıl müdehale edeceksiniz.insanların sosyal yaşantılarını engellemekten başka birşey degil bu açılması gereken yolun terki 18 uygulaması hepsi yapılmış adasu geldi su şebekesinide çekti o şekilde duruyo asfalt istemiyoruz sayın başkan kum ve çakılada razıyız lütfen bir an önce talimatınızı verinde açılsın yolumuz.bizlerde insan gibi yaşayalım.özcan bey biliyor kasırga sokakta yol.
 • arifiyeli
  9 ay önce
  Çok komik bir açıklama muhtemelen eski açıklamalardan alıntı yapılmış 8 yıldır hep aynı sözleri duymaktan usandık artık
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'OREO' HELAL DEĞİL!
'OREO' HELAL DEĞİL!
Ziya Taşkent’te Sayar Rüzgarı
Ziya Taşkent’te Sayar Rüzgarı