İş Kadınları Buraya Ofiste Daha İyi Görünmenin Yolları

İş hayatında aktif rol oynayan kadınlara özel, MedyaRota Ekibi olarak harika bir haber hazırladık! Hem ev işi, hem çalışma hayatı derken zaman zaman bakımsız olabilirsiniz. Bu durum modunuzu düşürüyor ve duygusal ruh durumunuz üzerinde olumsuz etkiler yaratıyorsa üzülmeyin, sizinle paylaşacağımız sırlardan sonra böyle dertleriniz kalmayacak!

İş Kadınları Buraya Ofiste Daha İyi Görünmenin Yolları
banner3

İster 20 yaşında bir genç kız olun, ister 60 yaşında olgun bir kadın; her yaşta bakım şart. Özellikle değişen dünya şartları gereği her türlü bakım, moda, saç tasarımı, tırnak tasarımı en gelişmiş hali ile karşımızda. E hal böyle olunca bize de bu akımlara uymak düşüyor. Ancak iş hayatına atılmış kadınların bu tip trendlerden geriye düşmesi, yoğunluklarını dikkate aldığımızda normal sayılabilir. Madem trendleri takip edemiyorsunuz, o zaman kendi trendlerinizi yaratın. İşte sizler için hazırladığımız 2 çok önemli tüyo!

1-Bilgisayar Ekranından Korunmak

bilgisayar ekranının zararları

Bilgisayar ekranının cildinizde bıraktığı bakımlar ile etkiyi yok edin. Özellikle tüm gün masa başı iş yapan kadınlara sesleniyoruz: bilgisayar ekranı yaymış olduğu zararlı ışınlar sebebiyle cildinize zarar vererek hem erken yaşlanmaya hem de cildinizde bozulmalara sebep olur. Bu etkiyi azaltmak ve kendinizi korumak için yapmanız gerekenlerden ilki, bilgisayar ekranına yaklaşık 30-40 santimetrelik bir uzaklıkta durmak olabilir.

İkinci yapacağınız adım ise düzenli cilt bakımı yaptıramasanız bile en azından her gün yüzünüzü derinlemesine temizleyici köpükler ile yıkayarak, nemlendirmek olacak!

2-Kendinizi İyi Hissetmek İçin Küçük Makyaj Tüyoları

makyaj tüyoları

Kadınlar için makyaj yapmak olmazsa olmazlar arasında yer alır. Özellikle iş kadını iseniz, sürekli bakımlı ve düzgün bir görünme sahip olmak; misyonunuz açısından önemli kabul edilir. Kıyafetleriniz temiz, güzel kokulu, ütülü ve birbiri ile uyumlu olmalıdır. Uyuma da mı dikkat edeceğiz demeyin, etmemiz gerekiyor. Müşterilerimize ve ofis arkadaşlarımıza karşı prasentable bir görüntü sergilemek her mesleğin bir parçası olsa gerek.

Eğer siz de kıyafet ütü tamam ama makyaja saça vaktim yok diyorsanız, minik püf noktalar ile süslenmenizi geçiştirebilir, özensiz ama iyi bir görünüme sahip olabilirsiniz. Örneğin makyaj anlamında yapmanız gereken olmazsa olmaz adım maskara uygulaması olacaktır. Maskara gözlerinizi hem daha güzel gösterecek hem de sizi uyanık ve dinç tutacaktır.

Eğer cildinize makyaj yapmayı sevmiyorsanız yalnızca; elmacık kemiklerini, göz pınarlarınızı aydınlatarak daha canlı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2020, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER