İl Teşkilatında Tever Sesleri
Reklam

İl Teşkilatında Tever Sesleri

Yerel seçimlerde Fevzi Kılıç’ın belediye başkanlığına aday olma ihtimali İl Başkanlığı için kulisleri hareketlendirdi. Parti içerisinden önemli isimlerin olduğu teşkilatta ise Başkan Yardımcısı Yunus Tever’in adının öne çıktığı iddia edildi.

05 Kasım 2018 - 08:26
Reklam

AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç’ın bir belediyeye aday olmayı düşündüğü ve genel merkezden talimat beklediği biliniyor. Eğer AK Parti Genel Merkezi kendisine müsaade ederse Kılıç, İl Başkanlığı görevinden istifa ederek belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yapacak. Bugün başlayan başvuruları 12 Kasım’a kadar kabul edecek olan AK Parti’nin teşkilatlardan aday olmak isteyen kimselerle ilgili kararını da bugün vermesi bekleniyor.

TEŞKİLATTAN TAM DESTEK

Genel Merkezin İl Başkanı Fevzi Kılıç’a istifası yönünde olumlu yanıt vereceği düşünülürken, Kılıç’ın belediye başkanlığına aday adayı olması durumunda İl Başkanı’nın kim olacağı konuşulmaya başlandı.  Önemli isimlerin olduğu İl Teşkilatında en dikkat çeken ismin ise Yunus Tever olduğu öne sürüldü. Tever, il teşkilatının da desteğini arkasına almış durumda.

GENEL MERKEZ DE OLUMLU

Fevzi Kılıç başkanlığında iki dönemdir İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Tever, hem yürütme hem de yönetim kurulu üyeleri tarafından seviliyor. Belediye Başkanlığına aday adayı olup olmayacağı ile ilgili kararını henüz vermediği konuşulan İl Başkan Yardımcısı Tever’in görev verildiği takdirde İl Başkanlığı konusunda istekli olduğu da öne sürüldü. AK Parti Genel Merkezinin de Yunus Tever’in başkanlığına sıcak baktığı iddialar arasında yer alıyor.

Bu haber 2960 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akyazı'da Samanlık Ve Ahır Kundaklandı
Akyazı'da Samanlık Ve Ahır Kundaklandı
Sedaş Bolu'da Muhtarlar Dernek Başkanları İle Bir Araya geldi
Sedaş Bolu'da Muhtarlar Dernek Başkanları İle Bir Araya geldi