Zabıta denetimleri sıklaştırdı

Karasu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halkın huzur ve güvenle alışveriş yapabilmesi amacıyla pazaryerlerinde kullanılan terazilerin standartlara uygun olup olmadığını denetledi.

Zabıta denetimleri sıklaştırdı
banner3

Karasu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halkın huzur ve güvenle alışveriş yapabilmesi amacıyla pazaryerlerinde kullanılan terazilerin standartlara uygun olup olmadığını denetledi. Ölçü ve ayar kontrollerini hızlandıran Karasu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 3516 sayılı Ölçüler ve Ayarlar Kanunu gereği pazaryerlerinde esnafın kullandığı terazilerde denetim yaptı.

Denetimlerde teraziler kayıt altına alındı. İlgili kanuna göre terazilerin periyodik muayenelerinin yaptırılmasının zorunlu olduğunu ifade eden yetkililer, pazarcı esnafını ayarsız ve ölçüsüz kaçak terazi kullanılmaması yönünde bilgilendirdi. Denetim ve bilgilendirme sonucu, herhangi bir cezai işlem uygulanmadı. Vatandaşın tüketim güvenliğini sağlamanın belediyenin görevi olduğunu belirten Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu “pazaryerinin denetimi ve halka satılan temel gıda maddelerinin halk sağlığını tehdit etmeyecek şekilde sunumu konularında son derece hassas çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Başkan İspiroğlu Belediye’nin Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin esnaf dükkanları ve pazar yerlerinde yapılan denetim çalışmalarını düzenli olarak sürdüreceğini ifade etti. AYŞENUR ELMACI

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2015, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER