Yusuf Bebek Dolandırıcıların Hedefinde!

Tüm şehrin kenetlendiği ve yardım kampanyasıyla 400bin TL'lik ilaç parasının toplandığı Yusuf Bebek, dolandırıcıların hedefi oldu. Fosfor Metabolizması Bozukluğu rahatsızlığı nedeniyle uzun süre yoğun bakımda kalan ve kullanması gereken ilacın alınabilmesi için 2 kez kampanya başlatılan Yusuf Bozkurt için para biriktirdiklerini söyleyen dolandırıcılar aileden para istedi, alamayınca arayıp defalarca küfür etti.

Yusuf Bebek Dolandırıcıların Hedefinde!
banner3

NE OLMUŞTU?

Bozkurt ailesinin en küçük çocukları olan Yusuf Bebek, doğduktan hemen sonra konulan Fosfor Metabolizması Bozukluğu teşhisi ile yoğun bakıma alınmış ve tedaviye başlanmıştı. Daha öncede 1 çocuğunu kaybeden aile, Yusuf’u kaybetmemek için kampanya başlatılmasını istedi. Önce Adapazarı Kaymakamlığına daha sonra ise Sakarya Valiliğine giden aile için başlatılan ilk kampanya kısa sürede sonuçlandı ve alınan ilk ilaçla Yusuf Bebek 7 ay sonra yoğun bakım ünitesinden çıkartıldı. Hastalığı devam eden Yusuf Bebek için başlatılan ikinci kampanya da kısa sürede tamamlandı ve geçtiğimiz hafta aynı ilaç yeniden sipariş edildi. Ayrıca Haberlisin.com Genel Yayın Yönetmeni Güven Hasbaş’ın girişimleri ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’da devreye girerek aile ile görüştü. Yusuf’un tedavisinin Sağlık Bakanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından takip edileceği açıklandı.

YAZIKLAR OLSUN!

Yusuf Bozkurt’un tedavisi için başlatılan kampanyayla ilgili olarak dün ilginç bir gelişme yaşandı. Haberlisin.com’dan R. Kaan Oktar’ın özel olarak edindiği bilgilere göre; Pazartesi günü sabah saatlerinde aileyi arayan bir şahıs, Yusuf için biriktirdikleri parayı bankadan çekmesi için baba İbrahim Bozkurt ile görüştü. Yanına bir arkadaşını alarak banka şubesine giden Baba İbrahim Bozkurt’u arayan kişi, babadan hesaba 600 TL yatırmasını; böylelikle 6 bin TL parayı alabileceğini söyledi. Bunu duyan Baba İbrahim Bozkurt’un arkadaşı ve bankadaki görevli işlemi durdurarak durumu polise bildirdi.

KÜFÜR ETTİLER

Bu sırada Baba İbrahim Bozkurt, kendisine para yatırmasını söyleyen kişiye bu işlemi yapmayacağını söyleyince telefon eden kişi İbrahim Bozkurt’a küfür ve hakaret ettikten sonra telefonu kapattı. Bu sırada banka şubesine gelen polis ekipleri İbrahim Bozkurt’un ifadesini alırken dolandırıcılık amacıyla telefon eden şahsın bulunması içinde çalışma başlatıldı. Gece saatlerinde aileyi tekrar arayan dolandırıcılar İbrahim Bozkurt’a yeniden küfür ve hakaret ederek para istedi ancak Baba İbrahim Bozkurt yine bu isteklerini kabul etmedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2019, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER