Yüreğinde Otizme Yer Ver !

Genç TÜMSİAD, Kırkpınar Halkı Otizmle Dayanışma Vakfı (KODDER)'i Ziyaret etti

Yüreğinde Otizme Yer Ver !
banner3

Genç TÜMSİAD Sakarya şube yönetim kurulu başkanı Ahmet Yılmaz, başkan yardımcıları Berat Şirinat ve Ömer Gölekoğlu, yönetim kurulu üyeleri Koray Filiz, Sedat Duran ve Tayfun Özdemir'den oluşan heyet 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü anlam ve önemini belirtmek amacıyla KODDER'i ziyaret etti.

Destek Bekliyoruz..

KODDER'i genç TÜMSİAD Yönetim Kuruluna tanıtan Seyid Ali Sarı, '' Bizler otizmli çocuklarımızı sosyal hayata kazandırmak için böyle bi proje geliştirdik. Bu Vakfı ilk kurduğumuzda Türkiye'de Otizm Hastalarına yönelik herhangi bir kuruluş yoktu. Günümüzde ise bu sayı arttı ve bu farkındalığın artması bizleri mutlu etti. Ben ve eğitimci arkadaşlarım öğrencilerimizi sosyal hayata kazandırabilmek için gayret sarf etmekteyiz fakat çabalarımız bazı noktalarda yetersiz kalabilmektedir. Bu konuda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız ve Milli Eğitim Bakanlığımızdan destek bekliyoruz. Daha önce Milli Eğitim Bakanlığına ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına projeler sunduk fakat bizlere herhangi bir geri dönüş veya destek sağlanmadı. Bizler elimizden geleni yapmaktayız fakat yetkililerin bu konuda duyarlı olmaları ve otizmli hastaların eğitimine hassasiyet göstermeleri gerekmektedir. Bugün bu şartlarda verilen hizmet seviyesinin Avrupa standartlarına çıkması sağlanabilir'' dedi. 

Başkan Ahmet Yılmaz ise, '' Günümüzde otizm nedir otizm hastaları ne şartlarda eğitim almaktadır gibi bir çok konuda insanlarımız malesef bilinçsizdirler. Bizler bugün bu ziyaret vasıtasıyla hem genç kardeşlerimizi yakından görmek hem de sizlerin sesinin daha fazla kitlelere ulaşmasına yardımcı olabilmek adına bu ziyareti düzenledik'' dedi. 

Seyid Ali Sarı' nın yönetim kuruluna Otizmli hastaların gelişim sürelerini kaydeden bir sunum yaparak ziyaret sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2015, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER