YÖK İLANA ÇIKTI! 'SAÜ REKTÖRÜ KİM OLACAK?

Yüksek Öğretim kurumu aralarında Sakarya Üniversiteninin de bulunduğu 5 Üniversite’ye rektör atayacağını duyurdu.

YÖK İLANA ÇIKTI! 'SAÜ REKTÖRÜ KİM OLACAK?
banner3

Beş üniversiteye rektör atanacak

YÖK'ün, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesine rektör atanmasına ilişkin duyurusu yayımlandı.

YÖK tarafından yayımlanan, "rektör adaylığı başvuru ilanı"nda, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesine rektör ataması yapılacağı belirtildi.

Bugün başlayan başvuruların 18 Mayıs Cuma günü mesai saati bitimine kadar devam edeceği belirtilen açıklamada, rektör ataması için aday adayı başvurusunda bulunacakların, şu şartlara sahip olması gerektiği kaydedildi:

"Profesör olarak en az üç yıl görev yapmış olmak, Devlet Memurları Kanunu hükümlerine göre devlet memuru olarak istihdam edilebilmek için engel bir hali bulunmamak, rektör olarak atama işleminin ikmal edildiği tarih itibarıyla 67 yaşını tamamlamamış olmak. Rektörlük için aday adayı başvurusunda bulunmak isteyen öğretim üyelerinin, belirtilen şartları taşıması halinde, herhangi bir devlet veya vakıf üniversitelerinde kadrolu veya sözleşmeli olarak görev yapmaları şart değildir."

Sadece bir üniversitenin rektörlüğü için başvurabilecek adaylar başvurularını bizzat yapabilecekleri gibi, posta veya elektronik postayla işlemlerini gerçekleştirebilecek.

 

ELMAS AYRILARAK KALİTE KURULUNA GİTMİŞTİ

Bilindiği üzere Sakarya Üniversitesinin başarılı rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas kısa süre önce yeni kurulan Kalite Kurulu başkanlığına getirilmişti. Elmas geçtiğimiz günlerde Sakarya’da ki görevinden ayrılarak yeni görevine başladı. Elmas’dan boşalan SAÜ Rektörlüğüne ise vekaleten Prof.Dr. Mehmet Ali Yalçın bakıyor.

Öte yandan SAÜ Rektörlüğü için bir çok hocanın adı geçiyor. Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr Tahsin Engin, Teknoloji fakültesi dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, rektör yardımcısı Kadir Ardıç bunlardan bazıları.  

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2018, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER