banner28

Yıldırımın Yarattığı Hasar Gideriliyor

SEDAŞ Ekipleri Maşukiye ve Derbent Mahallelerinde bir an önce elektrik enerjisini yeniden vermek için yanan trafoları değiştirmek üzere alarma geçti.

Yıldırımın Yarattığı Hasar Gideriliyor
banner3

SEDAŞ EKİPLERİNDEN ÜSTÜN PERFORMANS

SEDAŞ İşletme Bakım Ekipleri Kartepe bölgesinde hava muhalefeti nedeniyle alarma geçtiler. SEDAŞ Ekipleri arazide yıldırım düşmesi sonucu hasar gören ve devre dışı kalan elektrik şebekesindeki trafoların onarım ve montajı için cansiperane çalışmalar yaptılar. SEDAŞ Ekipleri hem Derbent, hem de Maşukiye Mahallelerinde yıldırım düşen 400 kVA’lık iki trafoya eş zamanlı olarak müdahale ettiler. Yanan trafoların yenilenmesi ve elektrik enerjisinin müşterilere sürekli verilebilmesi konusunda büyük bir mücadele verdiler.

YILDIRIM DÜŞTÜ TRAFOLARI YAKTI

Düşen Yıldırım Derbent ve Maşukiye Mahallesinde trafoları yaktı. Derbent Mahallesi merkez Jandarma Karakolu ve çevresi enerji kesintisinden etkilenirken, SEDAŞ ekipleri direk tipi 400 kVA’lık trafonun vinç ile montaj ve demontajını yaparak hızla enerji verdiler. Yıldırım düşmesi sonucu, SEDAŞ Ekipleri Maşukiye Beşevler direk tipi 400 kVA’lık trafoya müdahale sırasında, trafo binası çevresinin ağaçlık bölge olması ve vinç girememesi nedeniyle iş makinası olarak manitu ile çalışma yaptılar. SEDAŞ Ekipleri elektrik enerjisini bir an önce verebilmek amacıyla tüm gayreti ile sahada mücadele etti. Trafonun beton köşk kabinden alınması ve yenilenen trafonun yerine montajının yapılması çalışmalarını SEDAŞ ekipleri büyük bir yoğunluk içinde cansiperane bir şekilde gerçekleştirdiler.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2019, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER