banner28

Yenimahalle Halkı İsyan Etti! "Dumandan Nefes Alamıyoruz"

Erenler İlçesi Yenimahalle 20. Sokakta bulunan boş bir arazide çevre sakinlerin iddialarına göre roman vatandaşlar tarafından kontrolsüzce yakılan fındık artıkları çevreye büyük zarar veriyor. 

Yenimahalle Halkı İsyan Etti! "Dumandan Nefes Alamıyoruz"
banner3

Edinilen bilgilere göre Erenler İlçesi Karasu Yolu kenarında bulunan boş bir arazide yakılan fındık artıkları çevreye büyük çapta zarar veriyor. Çevre sakinlerinin iddialarına göre roman vatandaşlar araziye getirdikleri fındık artıklarını yakıp olay yerinden uzaklaşıyor. Kontrolsüzce büyüyen yangın çevredeki vatandaşların itfaiyeyi aramasıyla söndürülüyor. Bu olayın her akşam yaşandığını söyleyen vatandaşlar sorunun bir an önce çözüme kavuşmasını istediklerini ifade etti. 

"NEFES ALAMIYORUZ"
Konuyla ilgili MedyaRota'ya açıklama yapan çevre sakinleri, " Bir kaç roman vatandaş buraya akşam üstü çuvallarla fındık atıklarını getirip yakıp gidiyor. Kontrolsüzce ateş büyüyor, mahallemiz dumandan yürünemez hale geliyor. Evlerimizin camını, kapısını açamıyoruz. Duman evlerimizin içine kadar doluyor. İsten nefes alamaz hale geliyoruz. Ateşten çıkan duman balkonlara astığımız çamaşırlarımıza siniyor" şeklinde konuştu.

"ÇOCUKLARIMIZ DUMANDAN ETKİLENİYOR"
Ateşin yakıldığı arazinin hemen yanında çocuk parkı olduğunu söyleyen vatandaşlar, "Alevlerden çıkan dumandan, isten sadece biz etkilenmiyoruz. Çocuklarımız da çok fazla etkileniyor. Gönül rahatlığıyla çocuklarımızı evimizin önündeki parka çıkartamıyoruz. Durup dururken çocuklarımız öksürmeye başladı " dedi.

"İTFAİYEYİ ARAMAKTAN BIKTIK"
Her akşam ateş yakıldıktan sonra itfaiyeyi aradığını söyleyen vatandaş, " Dün akşam itfaiyeyi ben aradım. Artık biz de itfaiye de bu durumdan sıkıldık. Her akşam aynı olayı yaşamaktan bıktık. Arazinin yanında Muhtarlık var ama hala kalıcı bir çözüm yok " ifadelerini kullandı. 

"ÇÖZÜM İSTİYORUZ"
Yaşanan olaya artık kalıcı bir çözüm istediklerini dile getiren vatandaşlar, " Gün içinde belediye ekipleri geliyor ve incelemeler yapıp geri gidiyor. Arazinin hemen yanında muhtarlık var ama muhtar elini taşın altına koymuyor. Yakın çevrede Emniyet Müdürlüğü var duman oraya kadar gidiyor fakat oradan da hiç bir adım atılmadı. Buradan MedyaRota aracılığıyla yetkililere sesleniyoruz. Artık bu kontrolsüzce yakılan ateşlere bir dur diyelim. Mahallemiz temizlensin ve bir daha böyle bir olay yaşanmasın " dedi.

Haber: Muhammet FIŞKIN

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2019, 11:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Anonim
Anonim - 3 hafta Önce

Zaten bu belediyeler ne ise yarar ki serdivan 32 evler sakini olarak camii mizin yanında mahallenin tam ortasında bulunan arıtmadan gelen kokulardan biktik bunun ile ilgili haber yapar misiniz

SIRADAKİ HABER