YENİ SİSTEMDE BAZI İL MÜDÜRLÜKLERİ VE TÜM MÜDÜR YARDIMCILIKLARI DÖNEMİ BİTTİ!

24 Haziran seçimlerinin ardından önceki gün yapılan yemin töreni ile göreve başlayan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanı Erdoğan bakanlar kurulunu açıkladı.

YENİ SİSTEMDE BAZI İL MÜDÜRLÜKLERİ VE TÜM MÜDÜR YARDIMCILIKLARI DÖNEMİ BİTTİ!
banner3

Geçilen yönetim sisteminin getirdiği yenilikler bir çok kurumun yönetim şemasını da değiştirdi. Buna göre kurumların taşra teşkilatlanmasında il müdürleri göreve devam ederken il müdür yardımcılıkları kaldırıldı.

Yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre yönetim teşkilatlanması şu şekilde olacak;

Taşra teşkilatı il kuruluşlarında:

1) Vali,

2) İl Müdürlüğü,

3) Şube Müdürlüğü,

4) Şeflik,

 

d) Taşra teşkilatı ilçe kuruluşlarında:

1) Kaymakam,

2) İlçe Müdürlüğü,

3) İhtiyaç bulunan ilçelerde Şube Müdürlüğü,

4) Şeflik.

 

Geçilen sisteme göre özellikle kurumlarda var olan il müdür yardımcılarının görevleri biterken boşa çıkan müdür yardımcıları uzman ve araştırmacı kadrolarına atandı.

 

Öte yandan birleşen bakanlıklarda da farklı bir yönetim şekli ortaya çıktı.

Buna göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal güvenlik bakanlığı a ait il müdürlükleri oluşan yeni bakanlık olan Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı bünyesinde çalışmaya devam ederken Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı Aile ve Toplum Hizmetleri İl Müdürlüğü oluyor. Birleşen bakanlığa ait diğer kurumlardan Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü ise Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı il müdürlüğü, İş kur il müdürlüğü ise Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetlerini sürdürecek.

Daha önce Gençlik Hizmetleri ve Spor bakanlığına bağlı olan Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü ve buraya bağlı il müdürlükleri kapatılarak buradaki yurtlar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlanıyor.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER