YAZLIK HALKI PAZAR YERİ İSTİYOR! NÜFÜS 20 BİNİ AŞTI

Serdivan ilçesinin 3 mahalleden oluşan ve 20 bini aşan nüfusu ile dikkat çeken Yazlık bölgesinde yaşayan halk burada bir sebze meyve pazarı istiyor.

YAZLIK HALKI PAZAR YERİ İSTİYOR! NÜFÜS 20 BİNİ AŞTI
banner3

Sakarya’nın en hızla gelişen bölgesi olan Yazlık’da yaşayanlar sebze meyve pazarı istiyor. Bölgenin imara açılması ile nüfusu bir an da 20 binin üstüne çıkan bölgede özellikle nüfus artışına orantılı olarak marketler ve manavlar açılırken bölge halkı burada kurulacak bir pazarın artık acil ihtiyaçlar arasında olduğunu ifade ediyorlar.

Özellikle çevre köylerde hala daha üretim yapan çiftçiye ürünlerini sergilemelerine olanak verilmesi ile hem taze hem ucuz olarak evlere geleceğini söyleyen vatandaşlar “Serdivanımızın bir iyi yaşam bölgelerinden biri olan Yazlık’da bir pazar ihtiyacı her an kendini gösteriyor. Yerleşik halkın yanısıra yeni yerleşen halkın çoğunluğu çalışan kesimden. İhtiyaçlarımızı iş çıkışı market ve manavlardan temin etmeye çalışıyoruz. Ancak 3 mahalleden oluşan bölgemizde kurulacak bir pazar ve bu pazarda çevrede hala üretime devam eden çiftçimizin ürünlerini temin etmek herkes işim faydalı olacak. Serdivan Belediyemizden bu konuda destek istiyoruz.” dediler.

ALTERNATİF YER ÇOK!

Kurulacak Pazar yeri için bölgede bir çok alternatifin de olduğunu ifade eden Yazlık sakinleri “Oluşturulacak Pazar yeri için oldukça değişik alternatif buralarda var. Özellikle spor salonu yanında yapılan ve çeşitli etkinliklerde kullanılan helikopter pisti alanı Pazar için uygun yerlerden biri. Bunun yanı sıra eski belediye binasının olduğu cadde ile Orta mahalle de Süleyman Binek caddesin de uygun yerler var. Bu alternatiflerden birinde pazar günü kurulacak bir Pazar talebimizi yetkililere iletiyoruz” ifadelerini kullandılar.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER