Yazım Yanlışı Var, Dış Güçlerin Oyunu Bu!

'Google'ı Abdülhamit Han buldu' açıklamasıyla bir dönem gündeme oturan tarihçi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, Milli Eğitim tarafından gönderilen izin yazısının komplo olabileceğini belirtti. Sofuoğlu'nun gerekçesi ise imla ve yazım kurallarına uyulmaması.

Yazım Yanlışı Var, Dış Güçlerin Oyunu Bu!
banner3

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Siyasetçi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan Okul Sağlığı Hizmetleri Protokolüne göre velilerden izin alınarak öğrencilerden kan alınması, aile hekimiyle işbirliği içerisinde tarama yapılması gibi geniş çaplı bir projeyi hedef tahtasına koydu.

Daha önce Milli Eğitim tarafından basılan kitapları eleştiren Sofuoğlu, bu kez de söz konusu proje için velilere gönderilen izin yazısından komplo teorisi üretti. Yazıda bulunan imla hataları ve yazım yanlışlarını bahane eden Sofuoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Metni okuyun anlarsınız.  4-21 yaş arası Lise talebesi mi olur - Müdürlüğümüz diyor, hangi müdürlük olduğu belli değil. Nokta, virgüllerden sonra boşluklar yok. Türkçe bozuk. Yoksa yabancılar mı işin içinde!" dedi.

Sofuoğlu'nun sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım şu şekilde;
MEB'e ACİL DUYURU! Sakarya-Arifiye'de okullar yoluyla ailelere, çocuklarımızın kan örneklerinin alınacağına ilişkin imzasız, mühürsüz, bozuk Türkçeli, resmi görüntüsü olmayan ebeveynden izin talep eden adi bir evrak gönderilmiştir. Çocuklarımızın kan örneklerini verecek miyiz?

Ağır bir skandalla mı karşı karşıyayız. Metni okuyun anlarsınız.  4-21 yaş arası Lise talebesi mi olur - Müdürlüğümüz diyor, hangi müdürlük olduğu belli değil. Nokta, virgüllerden sonra boşluklar yok. Türkçe bozuk. Yoksa yabancılar mı işin içinde!"  

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 18:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER