Yavuz; " İstanbul'u Kazanmak Önemliydi Ama..."

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, dün gerçekleşen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçimlerine ilişkin açıklama yaptı. 

Yavuz; " İstanbul'u Kazanmak Önemliydi Ama..."
banner3

CHP Adayı Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı seçimler üzerine sosyal medya hesabından açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, “İstanbul'u kazanmak elbette çok önemliydi. Ancak yenileme sürecinde de sık sık dile getirdiğimiz üzere, seçim kurallarının eksiksiz uygulanmasını sağlamak ve yapılan kanunsuzlukları karşılıksız bırakmamak çok daha önemliydi. Biliyoruz ki demokrasilerde seçim  olmazsa olmazdır. O yüzden seçim iş ve işlemlerinin sıkı şekil kurallarına bağlı olarak uygulanması, süreçlerin; kimsenin şüphe ve endişe duymayacağı aleniklikte işletilmesi şarttır. İşte buna katkı sağlaması bakımından İstanbul seçim yenileme süreci çok önemlidir. Zira süreçler, yeniden kanunun öngördüğü kurallara uygun hale getirilmiş ve gelecekte tekrar güvenli seçim süreçlerinin işletilmesi yolu açılmıştır” dedi.

Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, açıklamasının sonunda “Bizler elimizden geleni yapıp gerisini Allah'a havale eden tevekkül sahibi insanlarız.İstanbul seçimlerinin yenilenmesi sürecinde, hep birlikte çok çalıştık. Sürece katkı veren herkese teşekkür ediyor,sonucun hayırlı olmasını diliyorum.Taptaze ümitlerle, durmak yok yola devam...” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2019, 18:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER