YAVUZ'DAN TANK PALET KONUSUNDA CHP'YE SERT TEPKİ; İSTİSMAR EDİYORLAR!

CHP’li 25 Milletvekili’nin Tank Palet fabrikasının özelleştirilme kararı sonrasında yaptığı eyleme İktidar cephesinden cevap gecikmedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ,Seçim İşleri Başkanı Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz yapılan eylemle ilgili bir açıklamada bulundu.

YAVUZ'DAN TANK PALET KONUSUNDA CHP'YE SERT TEPKİ; İSTİSMAR EDİYORLAR!
banner3

AK Parti Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz yaptığı açıklamada bu konunun CHP’li vekillerin istismar ettiğini, kimsenin mağdur edilmeyeceğini daha fazla işçiye gerek duyulacağını belirtti. Yapılan özelleştirmeyle Sakarya’nın daha çok büyüyeceğini ve Savunma Sanayinin merkezi haline geleceğini vurguladı. Sözlerine Sakarya’yı Savunma Sanayisinde Merkez olarak seçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek son verdi.

İşte Yavuz’un Açıklamasının tam metni..

 

CHP'NİN İSTİSMAR GİRİŞİMİ

Üzülerek ifade etmek isterim ki Tank Palet Fabrikası, CHP'nin istismar alanına dönüştürülmek isteniyor. Sözüm ona birileri de bilerek veya bilmeyerek CHP'nin bu istismar girişimlerine maalesef çanak tutuyor. Düşünebiliyor musunuz? CHP işi gücü bırakmış 25 milletvekiliyle Sakarya'ya çıkartma yapıyor. Ey CHP şunu bil ki Sakarya'dan sana ekmek çıkmayacak ve Sakaryalı istismar girişimlerinize asla pirim vermeyecektir.

 

ŞEHRİMİZ ÇOK DAHA BÜYÜSÜN DİYE UĞRAŞIYORUZ

Tank Palet Fabrikası, kapansın, küçülsün, çalışanları işten çıkartılsın, işlevsizleşsin diye değil, bilakis daha da büyüsün, daha da çok üretsin, daha da çok kişiye iş kapısı olsun, çok daha büyük işlere imza atsın diye uğraşıyoruz. Tank Palet Fabrikası bugün yaptığı işleri yapsın ama bununla birlikte daha fazlasını üretsin ve fazlasını geliştirsin istiyoruz.

 

SAKARYA ARTIK SAVUNMA SANAYİ’NİN MERKEZİ OLACAK

Tank Paleti kapatmak değil, bilakis Tank Paletin yaptığı işlerin yanına yenilerini koymak, az zamanda çok daha fazlasını ve çok daha gelişmişini koymak ve Türkiye'nin Savunma Sanayi ihtiyaçlarını karşılamanın yanında bu ürünleri Sakarya’dan tüm dünyaya ihraç etmek ve adeta Sakarya'yı Savunma Sanayiinin Merkez haline getirmek istiyoruz.

 

KİMSE MAĞDUR EDİLMEYECEKTİR

Kimse endişe etmesin; Tank Palet Fabrikasında çalışan işçilerimiz asla mağdur edilmeyecektir. Orada çalışanlarımız işten çıkartılmayacak hatta çalışanların sayısı birkaç kat daha artırılacaktır.

 

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA SONSUZ TEŞEKKÜRLER

Sakarya kamuoyu şunu bilsin ki Sayın Cumhurbaşkanımız her alanda olduğu gibi Savunma Sanayii alanında da Türkiye'yi marka yapmaya kararlıdır. Bunun için de Merkez olarak Sakarya tercih edilmiştir. Savunma Sanayi’nin Merkezi olarak Sakarya'yı tercih eden Sayın Cumhurbaşkanımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Allah ondan razı olsun ve Allah onu başımızdan eksik etmesin.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER