banner28

YAŞAM SAVAŞI SÜRÜYOR! TEDBİR SÜRESİ DOLMADAN BİLGİLENDİRME YAPILMIŞ!

Geçen hafta Çark Caddesinde yaşanan olayda boşandığı eşi tarafından çalıştığı iş yerinde vurulan Esra Çumak’ın hastanede tedavisi sürüyor.

YAŞAM SAVAŞI SÜRÜYOR! TEDBİR SÜRESİ DOLMADAN BİLGİLENDİRME YAPILMIŞ!
banner3

Hatırlanacağı üzere Cuma günü Çark Caddesi'nde yaşanan olayda Cesur K. isimli bir zanlı, eski eşi Esra Çumak’ı tabancayla vurarak ağır yaralamıştı. Eski koca Cesur K. olay yerinde polis tarafından yakalanmış, ağır yaralanan Esra Çumak'ın olay sonrasında kalbi durmuş ancak yapılan müdahaleyle hayata döndürülerek tedavi altına alınmıştı.

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşam savaşı veren Çumak'ın eşinden 30 Nisan 2019'da boşandığı, boşanmanın öncesinde ise eşi tarafından ölümle tehdit edildiği ortaya çıktı.

Edinilen bilgilere göre zanlı koca Cesur K. Tarafından ölümle tehdit edilen Esra Çumak 1 Mart tarihinde savcılığa eşini şikayet ederek uzaklaştırma tedbir kararı istemişti.

Mahkeme tarafından verilen 1 aylık uzaklaştırma tedbir cezası kendisine tebliğ edilerek yürürlüğe girmiş.

1 Nisan tarihinde başlayan tedbir kararı 1 Mayıs tarihinde dolmasından bir hafta öncesinde sonrası ilgili mercilerin telefonla ulaşmak istediği Esra Çumak’a ulaşamaması sonrasında ise sürenin dolduğunu bildirerek bu konuda kendisini uyaran yazılı bilgilendirme Çumak’ın ikamet adresine yapılmıştı.

Tedbir süresinin bitimi öncesinde bilgilendirme yapılan Esra Çumak’ın yapılan bilgilendirme sonrasında ilgili mercilere yeniden bir başvuru yapmamasının ardından ise eski eş Cesur K. tarafından silahlı saldırının gerçekleştiği öğrenildi.

TEDAVİSİ SÜRÜYOR !

Öte yandan çalıştığı kuaför salonunda vurularak ağır yaralanan Esra Çumak’ın kaldırıldığı hastanede tedavisi sürüyor.

Edinilen bilgilere göre, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 5 gündür yaşam savaşı veren Çumak'ın göğsüne ve kasığına isabet eden kurşunların çıkarıldığı, başındaki kurşunun ise risk nedeniyle bırakıldığı öğrenildi. Halen uyutulan genç kadının başındaki kurşuna daha sonra müdahale edileceği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2019, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER