banner28

Yarınlarımız için 'Evet'

Akyazı’da düzenlenen programda konuşan Başkan Toçoğlu, “Akyazı yine farkını gösterdi. Bu coşkuyu inşallah sandıklarda da göstereceğiz. Biz bugün için değil, yarınlarımız için evet diyoruz” derken Milletvekili Yavuz, “Çok önemli bir süreçteyiz. Bu süreç eski günlere dönecek miyiz dönmeyecek miyiz kararının verileceği süreç olacak” dedi. Kılıç ise; kadın kollarının heyecanından memnun olduklarını söyledi.

Yarınlarımız için 'Evet'
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti İl Kadın Kolları tarafından Akyazı’da düzenlenen programa katıldı. Kılıçoğlu Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen programda AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, AK Parti Akyazı İlçe Başkanı Feyzi Bora, AK Parti Akyazı İlçe Kadın Kolları Başkanı Oya Asan ve çok sayıda partili kadın katıldı. Program sonunda İlçe Kadın Kolları Başkanı Oya Asan katılımcılara çiçek takdim etti.

 

Akyazı üzerine düşeni yapacaktır

Programın selamlama konuşmasını yapan AK Parti Akyazı İlçe Kadın Kolları Başkanı Oya Asan, “Referandum çalışmalarına başladığımız günden bugüne kadar kadın kolları olarak 80 ev toplantısı 130 çat kapı ziyareti gerçekleştirdik, broşürler dağıttık. Kalan süreçte daha çok çalışarak Akyazı’yı Sakarya’da birinci yapmak istiyoruz” derken; AK Parti Akyazı İlçe Başkanı Feyzi Bora, “Biz AK Parti Akyazı teşkilatı olarak referandumun öneminin bilincinde olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Akyazı, partimiz kurulduğundan beri üzerine düşeni yaptı” dedi.

 

Akyazı’yı birinci yapacağız

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, “Bize bu birlik ve beraberliği bağışlayan yüce Rabbimize hamdolsun. Allah bu birliği daim kılsın. AK Parti iktidara geldiğinden beri yaklaşık 10-11 seçim oldu. Bu seçimleri ve 16 Nisan referandumunu teraziye koyarsanız 16 Nisan seçimleri çok daha ağır gelir” dedi. AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, “Akyazı sandıklarda çok bereketli. En son yüzde 78 oy almıştık. Önümüzdeki referandumda yüzde 80’den aşağıya olmaz diyoruz. Kapı kapı gezeceğiz, anlatacağız, neden bu dönemde evet dediğimizi söyleyeceğiz” dedi.

 

Yarınlarımız için evet

Akyazı’nın her zaman olduğu gibi farkını gösterdiğini söyleyen Başkan Zeki Toçoğlu, “Bu kalabalık ve coşku her türlü övgünün üzerinde. Bunu inşallah sandıklarda da göstereceğiz. Yaklaşık bir buçuk iki aydır Türkiye’yi değişiklikle neler beklediğini sizlere anlatıyoruz. Biz bugün için değil, yarınlarımız için, yarınlarımızı garanti altına almak için bu referandumu istiyoruz. İstiyoruz ki Türkiye karanlık günlerine geri dönmesin, koalisyonlar olmasın, koalisyonların kirli pazarlıkları olmasın. 5 yıl boyunca ülkede hizmet yapılsın, kazandığımız haklarımız daha çok sağlamlaşsın istiyoruz. Anayasa oylaması için evet demek üzere sıkı bir şekilde çalışacağız. Bütün ilçelerimizi ziyaret ederek Sakarya’dan kuvvetli bir evet için çaba göstereceğiz. Hamdolsun Sakarya’da bir sıkıntımız yok. Biz istiyoruz ki genel ortalamaya ilimizden çok kuvvetli bir evetle destek verelim. Allah çalışmalarınızda sizlere kuvvet nasip etsin” şeklinde konuştu.

 

Yetkiler üçten bire iniyor

AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, “Çok önemli bir süreçteyiz. Bu süreç eski günlere dönecek miyiz dönmeyecek miyiz kararının verileceği süreç olacak. Ana muhalefet partisi lideri her gün yeni uydurmalarını paylaşıyor. Ama ablalarımız, teyzelerimiz bunu yutmuyor. Biz kadınlarımızla birlikte buna izin vermeyeceğiz. Bütün yetkilerin aynı kişiye verildiği gibi bir şey yok. Bugünkü yetkileri üçten bire indiriyoruz. Kanun yetkisini yürütmeden alıp TBMM’ye veriyoruz. Mesele Recep Tayyip Erdoğan meselesi değil, Türkiye meselesidir. Kim gelirse gelsin bizi eskiye döndüremeyecek bir sistem kuruyoruz. Biz Cumhurbaşkanları her şeyi yapsın hesapta versin istiyoruz.”

 

Akyazı’yı görseler siyaseti bırakırlar

Kadın kollarının desteği karşısında yüreğinin ferahladığını ifade eden AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Kadınlarımızın heyecanı ile gönlümüz serinliyor. Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın. Şehrimize ana muhalefet partisi lideri geldi beş ilden insan getirdiler ama Akyazı’daki kalabalığın yarısını bulamadılar. Kendisi gelip Akyazı’yı görse siyaseti bırakır. Dün Meral Akşener geldi, düğün salonundaki programa yine beş ilden gelenler oldu. 400 kişilik salonun 80’i sivil polis, beş ilden insanlar geliyor. Meral Akşener gelsin Akyazı’yı görsün ben siyaseti bırakıyorum der. Akyazı Allah sizden razı olsun” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2017, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER