Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır

Vergi Haftası’nın 26’ncısı bu yıl, 23 Şubat-01 Mart 2015 tarihleri arasında kutlanacaktır.. Karasu Vergi Dairesi Müdürü DR. Nazife Dinç "Bu yıl Vergi Haftası’nın 25’ncisini kutlayacaklarını belirtti.

Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır
banner3

 Dinç “Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması, yarının mükellefleri ya da ülkemizin yöneticileri olacak çocuklarımızda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, mükellef idare ilişkilerinin uyumlu bir hale getirilmesi amacıyla geleneksel olarak kutlanmakta olan Vergi Haftası’nın bu yıl 26’ncısını kutlayacağız" dedi.

24 Şubat-2 Mart tarihleri arasında kutlanacak

24 Şubat-2 Mart tarihleri arasında kutlanacak olan Vergi Haftası nedeniyle açıklama yapan Karasu Vergi Dairesi Müdürü DR. Nazife Dinç “Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması, yarının mükellefleri ya da ülkemizin yöneticileri olacak çocuklarımızda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, mükellef idare ilişkilerinin uyumlu bir hale getirilmesi amacıyla geleneksel olarak kutlanmakta olan Vergi Haftası’nın bu yıl 26’ncısını kutlayacağız. Bilindiği üzere, devletin, kamu giderlerini karşılamada en sağlam ve en önemli finansman kaynağı vergilerdir. Vergi, gerçek ve tüzel kişilerin safi gelirleri üzerinden belirli oranlarda ve belirli zamanlarda karşılıksız olarak alınan değerlerdir. Yoksulluğun, yoksunluğun, işsizliğin, gelir dağılımındaki adaletsizliğin temelinde ekonomik yeterliksiz yatmaktadır. Devletin halen öncü durumundaki güvenlik, eğitim, sağlık, bayındırlık gibi kamu yatırımları ve kamuya yüklenen görevlerin altından kalkması için adil dengeli ve sürekli gelir kaynağına ihtiyaç duyulmaktadır” dedi.
Türkiye için hayati öneme haiz olan vergilerin gerek anayasanın gerekse yasaların emrettiği şekilde ve adil bir biçimde toplanabilmesi için etkin ve çağdaş vergi idaresinin yanı sıra kamuoyuna çok önemli görevlerin düştüğünü sözlerine ekleyen Dinç “Bu bakımdan, alın teri ile elde ettiği kazancının küçümsenmeyecek bir bölümünü vergi olarak seve seve devletine veren değerli mükelleflerimize Vergi Haftası münasebetiyle şahsım ve teşkilatım adına teşekkür ederken, siz değerli vatandaşlarımıza vatandaşlık görev bilinci ile yaptıkları her harcamanın sonunda belgelerini alacağı umuduyla saygı ve sevgilerimi sunarım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2015, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER