Vergi İadesi Problemi Çözülüyor

Sakarya’nın vergi iadeleri konusu bitmek bilmiyor. Toyota’nın vergi iadeleriyle ilgili Ankara’da temaslarını sürdüren Sakarya lobisi, fabrikayı ziyaret ederek yetkililerle görüştü.

Vergi İadesi Problemi Çözülüyor
banner3

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ve AK Parti İl Başkanı Yunus Tever’den oluşan ekip Toyota fabrikasını ziyaret etti. Ziyaretin ana konusu şehrin de en önemli gündemleri arasında yer alan vergi iadeleri meselesi oldu. Toyota yetkilileriyle konuyu enine boyuna yatıran heyet, çözüm için somut adım atmak üzere toplantısını sonlandırdı.

YÜCE ERDOĞAN İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin KDV iadelerinden kaynaklı gelir sorunu uzun yıllardır çözülemiyor. Ekrem Yüce’nin Büyükşehir Belediye Başkanı olmasından sonra çözüm için somut adımlar attığı konu gündemden düşmek bilmiyor. Başkan Yüce konuyla ilgili olarak seçildikten hemen sonra Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile görüşmüş ve detaylı bir rapor sunmuştu. Başkan Yüce daha sonra beraberindeki AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la bir araya gelerek vergi iadesi meselesinin çözümünü talep etti.

Özellikle Erdoğan ile yapılan görüşme sonrasında somut adımlar atılmaya başlanan konuyla ilgili Toyota yetkilileriyle yapılan toplantılar, Sakarya’nın vergi iadesi probleminin çözüleceğine dair umutları tazeledi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER