banner28

Vatandaşın Kart 54 Çilesi!

Kart 54 bakiye yükleme makinelerinde sürekli çıkan arızalar vatandaşları canından bezdirdi. Makinelerin sürekli arıza çıkarmasından dolayı mağdur olan vatandaşlar, bakiye yükleyemedikleri için otobüse binemediklerini ifade etti.

Vatandaşın Kart 54 Çilesi!
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından hayata geçirilen Kart54 Bakiye Yükleme makinelerinde çıkan arızalar, vatandaşları isyan ettirdi. Şehrin muhtelif yerlerinde olan bakiye yükleme bankoları, hemen hemen her gün arızalanıyor.
Çıkan arızaların sonlanması için Ulaşım Daire Başkanlığı, geçtiğimiz ay itibariyle bankoların içerisindeki sistemi başka bir firmaya yeniletti. Ancak arızaların sonlanması beklenirken daha kötüye gitti. Özellikle Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü’nde bulunan makinenin sürekli arıza vermesi öğrencilerin mağdur olmasına yol açtı.
Kampüs içerisindeki bankonun sürekli arızalanmasından dolayı Ulaşım Daire Başkanlığına sosyal medya ve telefon aracılığı ile ulaşarak durumu bildirdiklerini belirten öğrenciler, onarım yapıldıktan bir gün sonra aynı sorunun tekrar çıktığını belirtti. Üniversite öğrencileri, “Geç saatlerde dersimiz oluyor. Dersten sonra bakiye görüntüleme ve yüklemek için kampüs içerisinde bulunan bankoyu kullanmak durumunda kalıyoruz. Ancak sürekli çıkan arızadan dolayı yükleme işlemi gerçekleştiremiyoruz. Durumu belediyeye bildiriyoruz ama bir gün sonra yeniden aynı sorun oluyor. Kartlarımızda bakiye olmadığında da otobüse alınmıyoruz. Yetkililerden mağduriyetimizin en kısa sürede köklü bir çözüme ulaşmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER