VATAN HAİNLERİNİ İSTEMİYORUZ!

72 üniversitenin öğrenci konseyleri, Güneydoğu'daki olaylarla ve sokağa çıkma yasaklarıyla ilgili olarak imza kampanyası başlatan bin 128 akademisyenin görevden alınmaları için YÖK’ü göreve davet etti.

VATAN HAİNLERİNİ İSTEMİYORUZ!
banner3

72 üniversite öğrenci konseyi, Güneydoğu'daki olaylarla ve sokağa çıkma yasaklarıyla ilgili imza kampanyası başlatan bin 128 akademisyene “1128 Vatan Haini Üniversitelerden Defol” başlıklı ortak basın açıklaması ile tepki gösterdi.

 

   Milliyetçi Öğrenci Konseyleri Platformu adına yapılan açıklamada,“Bin 128 PKK propagandacısı üniversitelerde ilmi faaliyetlerle uğraşmak yerine Türk devletinin ve milletinin birliğine, bütünlüğüne kast etmenin yarışına girmişlerdir. Bu Sevr artığı sözde akademisyenler, üniversitelerde eğitim öğretim hakkını gasp eden dağ kaçkınlarının hamileridir. 'Devlet doğuda katliam yapıyor' naraları atarak, bir de bildiri yayınlayıp altına imzalarını atan bu vatan hainlerinin biz de öğrenci temsilcileri olarak üniversitelerdeki kadroları işgal etmelerini istemiyor, gerekli yaptırımların uygulanmasını, derhal görevlerine son verilmesini istiyoruz. YÖK’ü ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilgili diğer makamlarını göreve davet ediyoruz” denildi.

   İŞTE YAPILAN O AÇIKLAMANIN TAM METNİ

 1128 Vatan Haini Üniversitelerden Defol!

    Bizler "Türkiye öğrenci Konseyi Başkanlıkları" olarak siyasi hükümetlerin geçici, devletin baki olduğu düşüncesine bağlı olarak vatanımızın, milletimizin ve bütün milli-manevi değerlerimizin arkasında durarak devletimizin, güvenlik güçlerimizin yanında olduğumuzu bugün bir kez daha ifade ediyor.. Üniversitelerde terör faaliyetlerinin gün geçtikçe arttığını, gerekli tedbirlerin alınmasına dair çağrıları, bugüne kadar, sesimizin çıktığı kadarıyla duyurmaya çalıştık.

   Terör destekçisi 1128 sözde akademisyenin üniversitelerde ne tür işlerle meşgul olduğunu birçok kez dile getirdik. Son dönemde birçok üniversitede yaşanan hadiselerde boy gösteren yüzü peçeli eli kanlı caniler ,havai fişek molotof ve bombayla kampüsleri işgale kalkışırken kimlerin yardım ve yataklık ettiği ortaya çıkmıştır. Bu 1128 PKK propagandacısı, üniversitelerde ilmi faaliyetlerle uğraşmak yerine Türk devletinin ve milletinin birliğine bütünlüğüne kart etmenin yarışına girişlerdir. Bu Sevr artığı sözde akademisyenler, üniversitelerde eğitim, öğretim hakkını gasp eden dağ kaçkınlarının hamileridir.

   "Devlet doğuda katliam yapıyor" naraları atarak,bir de bildiri yayınlayıp altına imzalarını atan bu vatan hainlerinin biz de öğrenci temsilcileri olarak üniversitelerdeki kadroları işgal etmelerini istemiyor, gerekli yaptırımların uygulanmasını ve derhal görevlerine son verilmesini istiyor.. Bu çerçevede YÖK'ü ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilgili diğer makamlarını göreve davet ediyoruz.

Ne Mutlu Türk'üm Diyene

 

 İŞTE O AÇIKLAMA

  

 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2016, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER