Valilik'ten Fuar Hakkında Açıklama Geldi

Gar Meydanı iç peronlarda kurulan ” Yöresel ve Hediyelik Eşya Fuarı ” hakkında Sakarya Valiliği bir açıklama yayımladı.

Valilik'ten Fuar Hakkında Açıklama Geldi
banner3

Sakarya Valiliğinin açıklaması şu şekildedir;

İlimizde yayınlanan bazı basın yayın organlarında; "Gar Pazarına tepkiler büyüyor. İşte böyle denetlendi", "Vali Nayir, Gar Pazarı için talimat verdi!"  ve  "Son Karar Valilikte!" şeklinde çıkan haberler Valiliğimizce incelenmiştir. 


                Mülkiyeti TCDD Genel Müdürlüğüne ait TCDD 1. Bölge Müdürlüğü tarafından Engelsiz Yaşam Federasyonu'na 10 gün müddetle Adapazarı Gar Müdürlüğü iç mekan peronlarındaki bir kısım yerler "Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarı" olarak kiralanmıştır. Sözü edildiği şekilde bir kermes faaliyeti söz konusu değildir.


                 İlimiz Valisi Sayın Ahmet Hamdi NAYİR'in konu ile ilgili olarak Tren Garındaki iç mekan peronlarında kurulan "Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarı"nın kaldırılması hususunda herhangi bir açıklaması olmamıştır. Gelen şikayetler üzerine Sakarya İl Tarım ve Orman  Müdürlüğü teknik elemanlarınca 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu hükümleri çerçevesinde yapılan denetimler ve iş yerinde görülen aksaklıklar hakkında tutanak tutulmuş olup, işlemler devam etmektedir. 


                 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2019, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER