Vali Nayir: 'Sorumluluklarımız Ortak'

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla buluşan Vali Nayir, “Sorumluluklarımız, sevincimiz, derdimiz ortak” dedi.

Vali Nayir: 'Sorumluluklarımız Ortak'
banner3
Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla basın mensuplarıyla buluştu. Kahvaltı programında gazetecilerle bir araya gelen Vali Nayir, 10 Ocak’ın aynı zamanda İdari Amirler Günü olduğunu belirterek, “Gazeteciler ve idarecilerin bir ortak yönü de 10 Ocak günü. Yasama, yürütme ve yargıdan oluşan 3 erkten sonra dördüncü erk olan medya mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum” dedi.
 
Gazeteciliğin kutsal bir görev olduğunu belirten Nayir, “Zor bir göreviniz var. Yağmuru, çamuru olmayan, 24 saat çalışılan bir görev yapıyorsunuz. İlkeli bir mesleğe sahipsiniz. Sakarya’mızda hep güzel haberler olsun isteriz. Zaman zaman üzüldüğümüz haberler de olabiliyor. Bizler nasıl üzülüyorsak haberi yapan gazetecilerin de aynı oranda üzüldüğünü biliyoruz. Bu yüzden sorumluluklarımız, sevincimiz, dertlerimiz ortaktır” şeklinde konuştu.
 
Doğumevinde yaşanan aksaklıklardan dolayı gelen soruyu yanıtlayan Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, “Göreve başladığımız 2 ay oldu. Şehri tanımaya çalışıyorum. Bu konu öncelikli meselelerimiz arasında. Biraz aksaklıkların olduğu doğrudur. Ancak sağlık müdürümden aldığım bilgiye göre işi yapan firma bu yıl içerisinde bitirme sözü verdi. İnşallah bu yıl doğumevi yapılacak” ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER