Vali Coş' tan 18 Mart Mesajı

Vali Hüseyin Avni Coş’ 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü için bir mesaj yayımladı.

Vali Coş' tan 18 Mart Mesajı
banner3

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitler Günü için yayınladığı mesaj şöyledir;

"Bugün, Tarihimizdeki eşsiz zaferlerimiz arasında çok müstesna yeri olan Çanakkale Zaferi’nin 100. yılını büyük bir kıvanç ve coşkuyla kutluyoruz. Huzur ve güven içinde yaşadığımız bu mukaddes vatan topraklarını, canlarını hiçe sayıp bizlere armağan eden Kahraman Ecdadımıza duyduğumuz şükran ve minnet hislerimizin ifadesi olarak 18 Mart Gününü aynı zamanda Şehitler Günü olarak da Milletçe kutluyoruz."


"Milletimiz, tarih boyunca başı dik, şerefli ve hür yaşamıştır. Bağımsızlık aşkı, vatanın bütünlüğü, Milletin birlik ve beraberliği, milli ve manevi değerler söz konusu olduğunda hiçbir engel tanımayan Kahraman Ecdadımız, bunun en güzel örneğini Çanakkale Zaferi ile göstermiş; kanlarıyla, canlarıyla Vatan,  Bayrak ve mukaddesat sevgisini, istiklal tutkusunu, genci, yaşlısı, kadını, erkeği ile milli ve manevi değerleri etrafında nasıl birleştiğini anlatan büyük bir destan yazmıştır."

"Bu büyük zafer, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu göstermesi açısından da insanlık tarihi içinde çok özel bir yere sahiptir. Vatan topraklarının dört bir yanından gelerek, Çanakkale'de, işgal kuvvetlerine geçit vermeyen kahramanlar; bizim bugün millet olarak sahip olduğumuz birlik ve beraberliğin ne kadar sağlam temellere dayandığını bütün dünyaya en gür sesle ilan etmiştir."

"Milletimiz, büyük bir fedakârlık timsali olan ve gönüllerde ölümsüzleşen Şehitlerini hiçbir zaman unutmayacak ve onların emaneti olan bu vatanı, milli ve manevi değerlerimizi Dünya durdukça koruyacak; bu Cumhuriyeti Dünya devletleri arasında hak ettiği yere taşımak için her geçen gün daha da artan azim, şuur ve inançla mücadeleye devam edecektir."

"Bu duygularla, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakların bize yurt olmasını, yurt olarak kalmasını sağlayan tüm Türk Büyüklerini, Aziz Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden fedakâr Gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz. Onların destansı kahramanlıklarının, eşsiz fedakârlıklarının tüm gençlerimize örnek olmasını diliyoruz. Ruhları şad olsun. Milletimiz ebediyyen var olsun. "

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2015, 12:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER