banner28

Vali Coş Cumhuriyetin Yalanı İle İlgili Konuştu 'Hukuki Haklarımızı Kullanacağız'

Cumhuriyet gazetesinde çıkan yalan habere dair Medyarota'ya konuşan Vali Coş 'Hukuki haklarımızı kullanacağız' dedi.

Vali Coş Cumhuriyetin Yalanı İle İlgili Konuştu 'Hukuki Haklarımızı Kullanacağız'
banner3

Cumhuriyet gazetesi FETÖ soruşturmaları konusunda sürekli kamuoyunu yanıltma ve olumsuz algı oluşturmak amacı ile bugün yine bir yalana imza attı. 

Daha önce defalarca yalan haber yüzünden mahkum olan ve tazminat ödeyerek tekzip yayınlamak zorunda kalan Cumhuriyet Gazetesi bugün yayınladığı haberinde DDK raporu ile 5 Vali hakkında yaptığı algı haberinde aralarında Sakarya valisi Hüseyin Avni Coş'un da bulunduğu isimlerin pasaportlarına tahdit konulduğunu yazdı. 

 

Gazete de yayınlanan bu yalan haber hakkkında açıklama yapan İçişleri Bakanlığı böyle bir durumun olmadığını ve haberin doğru olmadığını resmî olarak yayınladı.

[ilgili-haber=29276]

Konuyla ilgili MedyaRota.Com Genel yayın yönetmeni Ersin İbil'e konuşan Vali Coş 'İçişleri bakanlığımız konuyla ilgili açıklama yaptı. Bunun üzerine bizim bir şey söyleme durumumuz yok. Olay net bir şekilde doğru değildir. Daha önceleri defalarca tekzip yayınlattığımız bu gazete için yine hukuki haklarımızı tabi ki kullanacağız.' dedi.

 

Öte yandan Cumhuriyet gazetesi ve bazı sosyal medya hesaplarının sürekli FETÖ ile mücadele de öne çıkan isimlere yönelik yaptığı paylaşımlar,  Mücadelenin sembol isimlerine fetöcü damgası vurarak oluşturulacak algı ile FETÖ mücadelesinim sulandırılmaya çalışıldığını ve mağdur olduğunu iddia eden bazı isimlerin bu şekilde temize çekilmeye yönelik çalışma şeklinde yorumlandı.

 

İşte Cumhuriyetin o YALAN MANŞETİ;

 

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2017, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER