Vali Coş, Abhazya Bakanını Ağırladı

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, beraberindeki heyet ile birlikte Abhazya Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakanı Kakoba Adgur’u makamında ağırladı.

Vali Coş, Abhazya Bakanını Ağırladı
banner3

Türkiye’de son günlerde yaşanan terör olaylarını kınayan Abhaz Bakan Adgur, Vali Coş’a Türkiye’de ard arda gelen şehit haberlerinden duyduğu derin üzüntüyü belirterek, Türk milletine başsağlığı mesajı verdi.

 

Abhazya’nın sosyal ve kültürel yapısı

Çeşitli ziyaret ve görüşmeler için Türkiye’de bulunan Abhazya Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakanı Kakoba Adgur, Sakarya programı kapsamında Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’u makamında ziyaret etti. Bakan Adgur, beraberindeki Uluslararası APSNI Vakfı Başkanı, 4. Dönem Milletvekili Soner Gogua, Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş ve Genel Sekreter Zeynep Can ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette Vali Coş’u Abhazya’nın ekonomisi, turizmi, eğitimi, sosyal ve kültürel yapısı hakkında bilgilendirdi.

 

Abhazya’nın dostluk ve kardeşlik simgesi

Abhazya Cumhurbaşkanı Raul Hacımba’nın da selamını ileten Bakan Adgur, Türkiye Diasporası için Sakarya’nın ayrı bir yeri olduğunu, Abhaz öğrencilerinin Sakarya’da okuması için eğitime vermiş olduğu desteklerden dolayı da Vali Coş’a teşekkür etti. Abhaz Bakan Kakoba Adgur, ziyaret sonrasında Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’a ziyaret anısına Abhazya’nın dostluk ve kardeşlik madalyasını hediye ederek, Abhazya’ya davet etti.

 

Abhazya’nın güzellikleri

Abhazya Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakanı Kakoba Adgur’u Sakarya’da görmekten ve ağırlamaktan dolayı memnuniyetini dile getiren Vali Coş, memnuniyeti dile getirerek, Güzelliklerini yakından görmek için, en kısa fırsatta Abhaz’ya geleceğini söyledi. Vali Coş, Abhazya’nın en güzel çiçeklerini koymanız dileğiyle” diyerek, Bakan Adgur’a özel işlenmiş vazo hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2015, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER