VAHŞİLERE TEPKİ ARTIYOR! YAVRU KÖPEK ÖLDÜ

Sakaryada ayakları kesili halde iken bulunarak tedavi altına alınan ancak daha sonra kurtarılamayarak ölen yavru köpek için tepkiler artıyor. Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nun sorumluların bulunması için çalışmaların sürdüğünü açıklamasının ardından Ankara'dan da üst düzeyde tepki geldi.

VAHŞİLERE TEPKİ ARTIYOR! YAVRU KÖPEK ÖLDÜ
banner3

CANİLİĞE TEPKİLER ARTIYOR!

Ayakları Kesildikten Sonra Ölen Yavru Köpek için açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Bayram günü yüreklerimizi burkan bu hadiseyi Sakarya valimiz İrfan Balkanlıoğlu ile görüştüm. Konu çok yönlü araştırılıyor. Kasıt ya da ihmal ne varsa ortaya çıkartılacak. İlgili yasa tasarısının Meclis’ten çıkması isabet olacaktır" dedi.

 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Bayram günü yüreklerimizi burkan bu hadiseyi Sakarya valimiz İrfan Balkanlıoğlu ile görüştüm. Konu çok yönlü araştırılıyor. Kasıt ya da ihmal ne varsa ortaya çıkartılacak. İlgili yasa tasarısının Meclis’ten çıkması isabet olacaktır" dedi. 

Öte yandan MHP ve CHP’de Sakarya’da yaşanan olaya tepki gösterdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel başkanı Devlet Bahçeli olayaı kınayan sert twetlerle gündeme getirdiği yavru köpek hadisesi için MHP, “Ramazan Bayramı’nda sevinçlerimizi artırmanın, hüzün ve hasretlerimizi azaltmanın peşindeyiz. Sıkılı yumruklar açılsın, çatık kaşlar düzelsin, buruk kalpler dirilsin, yaralı bakışlar iyileşsin arzusundayız. Çok şey değil, sadece huzur, saadet, adalet ve mehabet istiyoruz. İnsanı insan yapan vicdanıdır. Bayram aynı zamanda maşeri vicdanın tecelli ettiği, muhabbet pınarlarının gönülden gönüle akıp coştuğu müstesna zamanlardır. Dileğim her günümüzün bayram olması, her anımızın bayram coşkusuyla dolup taşmasıdır” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Sakarya'da yaşanılan yavru köpek vahşetine tepki gösterdi. Koç, "Teröre karşı duruş, şiddete karşı duruş olduğu gibi hayatın her alanında da vahşete baskıya karşı durmamız gerekiyor. İnşallah toplumu çok yaralayan Sapanca'daki olayın, zalimin de yakalanıp layık olduğu şekilde toplumun vicdanını kanatmadan cezalandırılması gerekiyor" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2018, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER