UZUNÇARŞI'DA HER BİNA AYRI TASARIM OLACAK

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Martta yapımına başlanacak olan Uzunçarşı restorasyon projesinde her bina için ayrı model olabileceğini söyledi.

UZUNÇARŞI'DA HER BİNA AYRI TASARIM OLACAK
banner3

Başkan Toçoğlu meclis toplantısı sonrasında bir grup gazeteciyi ağırladı. Sohbet ortamında geçen görüşme de Yeni Sakarya Gazetesin Genel koordinatörü Engin Arapoğlu, köşe yazarı Namık Öze, Sakarya Halk gazetesi Genel Yayın Müdürü Safa Polat ve MedyaRota.Com’dan Ersin İbil vardı.

Toçoğlu gazetecilere yaptığı açıklamada Uzunçarşı projesinde kat yüksekliği ve proje detayı hakkında bilgi verdi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesi yaptırılan ve mart ayında ana cadde üzerindeki çalışmaların başlayacağı Uzunçarşı’da daha önceki proje taslak resimlerinde tek tip görünüm gibi bir algı oluşmuştu. Toçoğlu bunun her bina için ayrı projelendirme yapılarak uygulanacağını belirtti.

Toçoğlu konu ile ilgili açıklamasında “Ana cadde çalışmalarımız Mart ayında başlıyor. Burada kat yüksekliğimiz 3’ü aşmayacak. 3’ün üzerinde olan kaçak katları alacağız. Ama burada önemli bir ayrıntı daha var ki her bina için ayrı tasarım yapıyoruz. Dileyen esnafımız kendi isteğine göre tabi ki belirli ölçekleri değiştirmemek kaydı ile işine uygun tasarım yaptırabilecek. ” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2016, 08:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER